“Ulusal Mardin Fotosafari” yarışması başladı

Mardin’birlikte bu yıl beşincisi planlı “Millî Mardin Fotosafari ” yarışması başladı.

Valilik ve Mardin Büyükşehir Belediyesi aksiyon birliğiyle gerçekleştirilen “Masal kent Mardin” konulu yarış kapsamında Türkiye’nin ayrımlı bölgelerinden haddinden fazla sayıda profesyonel ve dünkü fotoğrafçı 4 dolaşma boyunca kentin tarihi, kültürü ve turizm potansiyelini foto karelerine yansıtacak.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Ofis Başkanlığında yarışmanın geçmiş gününde kısaca 250 resimci pusat yaptırdı.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Misyon Süzen, masal şehir Mardin’bile ışık sanatçılarını ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Mardin’in hep detaylarıyla dünyaya tanıtmayı amaçladıklarını aktaran Süzen, şöyle konuştu:

“Temas geçen yıl henüz de büyüyerek programlarımıza devam ediyoruz. Aynı sürü hikayeyi barındıran, tıpkı haddinden fazla medeniyete eş sahipliği yapmış topraklarda yaşıyoruz. Bunun kıymetini bilmemiz lazım. Geleceğe da izler bırakmamız geçişsiz. Yaptığımız yarışmanın esas amaçlarından biri de bu.”

Fotoğrafhane Yusuf Kılınç üstelik Mardin’in fotoğraflarını eksiltmek amacıyla Samsun’dan geldiklerini, elan evvel dahi Türkiye’nin bir nice yerinin fotoğraflarını çektiklerini aktardı.

Kılınç, kentin herhangi bir yerini fotoğraflamayı istediğini kaydetti.

İstanbul’dan mevrut Merve Gösterişli ise haddinden fazla görmeyi istediği Mardin’e ilk kez geldiğini belirterek, masal şehrini görüntülemek üzere haddinden fazla ateşli olduğunu dile getirdi.

Yarışmada dereceye girenlere dürü verilecek.

Share: