TOZDAN ŞİKAYET EDEN MAHALLELİ SEFER KAPATTI

BURDUR’de evlerinin bulunduğu sokağın belediye tarafından asfaltlanmadığını belirten mahalle sakinleri pankart açıp, posta metres eylemi yaptı.

Burdur tarz Bağlar Mahallesi Kokulu Çıkmaz’ta oturanlar, tahminî 500 metrelik yolun asfalt yapılmaması nedeniyle temas açar geçişinde evlerinin türap dolduğunu belirterek, eylem yaptı. Üstünde Itri Çıkmaz olan sokağımızın isminin ‘Tozlu Sokak’ olarak değiştirilmesini istiyoruz kayıtlı pankart açan mahalleli, sokağı tıpkısı müddet trafiğe kapatarak eylem yaptı.

Mahalle sakinlerinden Sabri İnce, sokak asfaltlanmadığı için senelerdir türap yuttuklarını söylerken, Uzun Büyükyağcı ise 4 senedir burada oturuyorum. Belediye başkanına lazım şeyler söylendi ama yapılmadı. Neden yapılmadığını zaaf ediyoruz. Çocuklarımız türap yutuyor. Camlarımızı açamıyoruz. Balkona çıkamıyoruz. Akşam 12’birlikte bu sokakta arabalar drift yapıyor. Bu tuhaf sıkıntıların giderilmesini istiyoruz. Uray bize ödeneğin olmadığını söyledi. Madem bedel bulunmayan Şeker Hastalığı Fabrikası’nın altındaki asfalt sökülüp hastalık yeniden yapıldı. Muhtar da ilgilenmiyor. Söylendi ama ilgilenmiyor. Şiddetli güzeşte arabalardan etraf çocuklarımızın duygusal güvenliği tehlikede. Yer sonunda yolu trafiğe kapatarak böyle tıpkı gösteri yaptık dedi.

Emine Günay da Çamaşır seremiyoruz. Evlerimizin içine büyüklüğünde türap giriyor, bıktık. Sürekli türap parası, akarsu parası ödüyoruz. Benzeri ilaç istiyoruz. Hepimiz asfalt istiyoruz diye niteleyerek konuştu.

BAŞKAN ERCENGİZ VERDİĞİMİZ SÖZLERİN ARKASINDAYIZ

Burdur Şehremini Mehabetli Orkun Ercengiz ise konuyla ilişkin şu açıklamayı yaptı

Yurttaşımızın demokratik doğruluk arayışı kutlama ediyorum. Umuyorum ve inşallah diyorum gelişigüzel alanda yurttaşımız demokratik türe arayışında bu büyüklüğünde özgüveni yüksek çizgi biçimi geliştirir. Biz Burdur Belediyesi adına 8,5 yıldır vatandaşımıza verdiğimiz sözlerin arkasındayız. Çalışmalarımız Topraklık Caddesi üzerinde bitmeme etmekte. Topraklık Caddesi’ndeki çalışmaların tamamlanmasının arkası sıra sabık yıldan kusurlu kalan yerlerde çalışmalara devam edeceğiz. İller Bankası Genel Müdürlüğü’nden istek ettiğimiz 10 milyon liralık asfalt emniyet borçlanması ile ilişik henüz tıpkı yanıt alamadık. Türkiye’nin bildirme borçsuz belediyelerinden birisi olmasına rağmen devletimizin İller Bankası’nın münasebet Burdur Belediyesi’ne namus borcu vermediğini evet birlikte gününde neden vermeyi değerlendirmediğini dahi halkımızın takdirine tasarruf etmek istiyoruz. Yurttaşımız, mahalle sakinleri beşer değişikliği üzerine arzulu ise mahalle muhtarı marifetiyle bunu Burdur Belediyemize sunmaları halinde sokağımızın ismini üstelik huzur ile değiştirebiliriz.

Share: