Tokat yerel haberleri | 10 Teşrinievvel Katliamında Yaşamını Yitirinler Rize Pazar’da Anıldı

GENÇAĞA KARAFAZLI

Ankara’bile 10 Teşrinievvel 2015 tarihinde yapılması planlan Sulh Mitingi için gelenlere IŞİD aracılığıyla tren garı önünde planlı terör saldırısında yaşamını yitirenler Rize’nin Muamele ilçesinde da anıldı.

10 Ilk Teşrin katliamında yaşamını yitirenler Rize’nin Ilişki ilçesinde anıldı. Yâd töreninde mütekellim CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, şunları söyledi:

“VAKIT KAYBETMEDEN KAYBETTİKLERİMİZİ ANARAK MÜCADELEMİZİ SÜRDÜREMEYİZ”

“Bugün 10 Teşrinievvel. 10 Teşrinievvel 2015 yılında gar katliamındaki olayların yedinci yıl dönümü. Zaman gar katliamında maktul 104 vatandaşımızın anma törenlerine katıldık, az buçuk geçmiş bile hemşerimiz olan Pazar’ın yiğit, ihtilalci bire bir yoldaşımız olan Osman Turan Bozacı’nın bile mezarı başına gidip anmamızı gerçekleştirdik. Hem orada ihtifal yapmış olmamız, bugün üstelik burada bu matbuat açıklamamızı yapmış olmamız gerçekte bugünün önemine balya sakıt aynı olay oldu. Bizler hemen kaybettiklerimizi anarak mücadelemizi sürdüremeyiz. Kaybetmiş olduğumuz insanların anısına onların yapmış oldukları, vermiş oldukları mücadeleyi sürdürdüğümüzün sunma adamakıllı örneklerinden bir tanesini zaman Münasebet Meydanı’nda gerçekleştirmiş oluyoruz. Maktul kül arkadaşlara cebin sorumluluğumuzdur, mücadeleyi yükseltmek, sözümüzü varagelmek ve ati pir günlere olan inancımızı ve kararlılığımızı ortaya koymaktır.”

Share: