Rize ruzname haberleri: Dirimlik Kalem, Rize’da: “Hiç Sorun Namevcut, Seçkin Taraf Güllük Gülistanlık’ Diyen Tıpkı Tarzımız mı Var? Ayrımsız Hayat Pahalılığı Var. Dünya dahi Yaşıyor, Biz bile…

GENÇAĞA KARAFAZLI

AKP Genel Komutan Yardımcısı Dirimsel Edip, Rize’de; “On Paralık dava namevcut, değme canip güllük gülistanlık’ diyen tıpkı tarzımız var mı? Bire Bir hayat pahalılığı var. Para Şişkinliği… Ayrımsız sav yaşıyoruz. Dünya da yaşıyor, tığ dahi yaşıyoruz” dedi.

AKP Genel Komutan Yardımcısı Dirimsel Yazar, dün Rize’bile; partisinin iklim müzakere meclisi toplantısına katıldı. Kalem Erbabı, burada yaptığı konuşmada; şunları söyledi:

“Hiç sevgili yok, gelişigüzel yan güllük gülistanlık’ diyen bir tarzımız var mı? Aynı avlu pahalılığı var. Şişkinlik… Bir ülkü yaşıyoruz. Acun dahi yaşıyor, tığ dahi yaşıyoruz. Bu konuyla birlikte iki şekilde uğraş ediyoruz. Yapmamız müstelzim strüktürel faaliyetler neyse onu yapıyoruz. Envestisman, istihdam, istihsal, ihracat anne. Cari fazlaya baliğ olmak için. Bu istikamet merkez başlamak için, enstrümanlarımızı kararlı, titiz bir şekilde uyguluyoruz.”

Edip, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile sekiz cemevinin açıldığını belirtti ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bektaşi, Alevilik ve cemevleri ile ait dört önemli alanda kamusal bindi verilecek, açıklamayı Cumhurbaşkanımız paylaştı. İnanç mehabetli. İnsanın bağırsak dünyası, manevi alanı… Orada varlık yoksa yaptığı faaliyetin bereketi olmaz. Başarısı bile fazla imkânsız. İnsan bayındır olacak.

Alevi cemaatine mensup vatandaşlarımızın iştiyak ve arzuları doğrultusunda, cemevlerinin neşelilik ve su tüketimlerine ait düzeltme yapılacak. Cemevlerinde kâin, ‘dede’ kendisine nitelenen eşhas isterse kadro tahsis edilecek. Cemevlerinin imarla ilgilendiren alanda düzlük alması amacıyla ona makul tıpkısı lejant belirlenecek. Dördüncüsü birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde; Alevi, Bektaşi ve Cemevleri Daire Başkanlığı oluşturulacak. Devletin dalavere şeması içerisinde, resmi şekilde kayran almaları sağlanacak.

Biz sorunları hakeza çözüyoruz, rüfeka. Bizim siyasetimiz kapsayıcıdır, kuşatıcıdır. Kapının arkasında bıraktığımız, halının altına infirak ettiğimiz hiçbir sav namevcut. Amma imkanlara bakarak ele alıyoruz. Paydaşlarla tutmak aracılığıyla, bu sav alanlarındaki sorunları gelişigüzel arıtma ediyoruz. Bu Türkiye’nin gücüdür.”

Share: