TBMM Başkanı Şentop, Tekirdağ’da meslek ve amme yetişek yatırımlarının açılışını yaptı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesinde Nazmiye Seyfettin Bonkör Okulu ve kamu yetişek yatırımlarının şişman açılış törenine katıldı.

Şentop, törende yaptığı konuşmada, salgına karşın gücük sürede tamamlandığını söyledi.

301 derslik, 14 okul ve 800 kişilik spor salonuyla Kapaklı’ya kazandırılan eğitim yuvalarının şişman açılışını gerçekleştirmekten bahtiyar olduğunu tamlayan Şentop, şöyle devam etti:

“2022-2023 eğitim tedrisat yılında, Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılına koşarcasına yaklaştığımız mahdut eyyam süresince, günümüz çağdaş eğitimine akla yatkın adına yapılan binalardan yetişecek yavrularımızın vatana, millete görklü ve becerikli evlatlar kazandırmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Devletimiz ve iyicil hemşehrilerimizin hisse senedi birliğiyle yaptırılan yetişek kurumlarıyla kıvanç ediyorum.”

Şentop, yararlı hasenata ahali veren, yardımlarını esirgemeyen hayırseverlere ve bu projelerin hayata mürur aşamasında var olan bilcümle emekçilere teşekkür ederek, “Yapılan çalışmaların, iyiliklerin artarak çoğalmasını eksantrik muhteşem gönüllü kardeşlerimize üstelik öğün açmasını, emsal olmasını rica ediyorum. İyilik ve yiğitlik kaynakları sürekli coşkun olan memleketimin güzel insanlarına, koskocaman gönüllerine; gelecek nesillerin yetişmesine sundukları katkılardan kontekst, ebediyete kadar isimlerinin hayırla bigâne edilmesine dil olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Şentop, salim elinin verdiğini sol elinden hafız aynı edebe cemaat milletin meslek, hastane, cami gibi yaptıkları yarayışlı ve hasenatın eş oluşum etmesi itibarıyla, toplumun geneline yayılması üzere duyurulmasının ehemmiyet sunma ettiğini dile getirdi.

Toplumlarda adaleti yapı amacıyla dirimlik eşitliği duyarlılığıyla insanı yaşatmayı kendine uhde edinen bir medeniyetin, halen devam fail ve inşallah ebediyete kadar birlikte bitmeme edecek domuzuna hasletlerini taşıyan benzeri kavim olduklarını vurgulayan Şentop, “Nerede aynı babasız, nerede aynı mazlum ve masum varsa arayıp bulan ve ihtiyacını gideren İslam ahlakıyla ahlaklanmış insanlar diyarında yaşamanın genetik kodlarını haiz halkımız var. Hayır ve hasenatta yatmak, bu coğrafyanın mayasında mevcut olsa da özellikle salgın dönemiyle başlayan ve daha aşılamayan bazı inatçı soylu erki şartlarda daha çok birbirimize ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

Şentop, kimsesizlere terbiye, gelişim ve NAN sağlayacak her çalışmada topluma ve devlete bindi veren bir ulus olduğunu aktararak, şunları kaydetti:

“İnsan, hayvan ya bile nebatat diye niteleyerek ayırmadan afiyet duygularıyla cereyan edenlere selam olsun. Hangi dinden, hangi ülkeden olursa olsun güzellikle akım eden insanlar; toplumun çimentosu, sosyal bağların lokomotifidir. Bugün yaptıkları iyiliklerle toplumumuza önderlik fail bütün hemşehrilerime gine teşekkür ediyorum. Bulaşıcı olan selamet ve güzelliklerin toplumun geneline yayılmasını arzu ediyorum. İyi işlemler, pir eylemler, kişilerin, iç hayat ve mutluluğunun anahtarıdır. Hayır ve iyilikte yarışan insanların çöz doyumu acun nimetleriyle bünye edilemeyecek kadar ulvidir.”

Konuşmaların arkası sıra Şentop, hayırseverlere onurluk verip okulun bahçesine dikme dikti. Şentop henüz sonradan okulun açılışını yaparak, sınıfları gezip öğrencilerle arkadaşça etti.

Ardından Şentop, Prof. Dr. Necmettin Erbakan İmam Dil Cambazı Ortaokuluna mülakat gerçekleştirdi.Share: