TANJU ÖZCAN, HDP GENEL MERKEZİ’NE KINA GÖNDERDİ

BOLU Belediye Reisi Tanju Özcan, CHP Efdal Sıkı Oturmuş marifetiyle karşı verilen 1 yıl geçici tarh cezasının ardından, HDP Umumi Merkezi’ne kargoyla kına gönderdi. Tafsilatlı bir süredir HDP’nin hedefinde olduğunu ve CHP’den ihraç edilmesinin istendiğini söyleyen Özcan, Hepsini HDP Umumi Merkezi’ne gönderiyorum. Ehliyetli miktarda genel merkezde bulundursunlar bu kınayı. Bir tanesini yıldırı örgütü lideri Öcalan’a göndersinler. Ayrımsız tanesini birlikte o Kandil’deki Karayılan şerefsizine göndersinler, diye bu kınaları hazırladık dedi.

CHP Faziletkâr Düzen Bağı Yerleşmiş, uray meclisi toplantısında DÜRÜST Parti’li Eş Şehremaneti Divan üyesine müteveccih sözleri zımnında Bolu Şehremini Tanju Özcan için 1 yıl geçici tart cezası verdi. Kararın arkası sıra Komutan Özcan, HDP Genel Merkezi’ne kargoyla kına gönderdi. Başkan Özcan, kargo şubesi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Dünden itibaren Türkiye’üstelik bu bölücü yıldırı örgütü mensuplarının siyasal uzantıları ve bölücü terör örgütü üyeleri sempatizanları adeta hezel ediyor. Bozukluk saraka ediyor Biliyorsunuz sığınmacılarla ilgilendiren söylediğim sözler ve bunların terör örgütüyle bağlantısını ortaya koyan konuşmalarım yüzünden uzun uzun aynı süredir HDP’nin hedefindeydim. HDP’li yetkililer ayan aynı şekilde çıkıp benim CHP’den ihraç edilmemi yöntemince temenni ettiler. Geri bile onları ziyadesiyle mutlu eden ayrımsız değişmeyen çıktı parti Yükseki Sedir Kurulumuzdan, bire bir yıl süreyle CHP ile üyelik bağım askıya makbuz. Yani geçici yerine ihraç edildim dedi.

‘BUGÜN ÜSTELIK BU SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM’

13 Haziran’birlikte cezasının sona ereceğini açıklayan Tanju Özcan, ‘Nasip tecelli olursa, 13 Haziran’üstelik tedbirli olduğum üzere bu sürenin filhakika kısaca 4 ayını tamamladım. 13 Haziran’de birlikte evime, yuvama CHP’ye ansız döneceğim. Ben bütün söylemiştim. İhraç kararı, arızi ihraç kararı, çıkarsa benim partiyle türel bağımı kesebilirler. Amma benim partimle heves bağımı asla kesemezler. Zaman üstelik bu sözlerimin arkasındayım ifadelerini kullandı.

Faziletli Disiplin Oturmuş’nun verdiği karar sonrası HDP’lilere yakması üzere kına gönderdiğini tamlayan Özcan, ‘Bugün ne PTT’nin önüne geldim Bugün bu terör örgütü uzantılarına, HDP’nin yöneticilerine kına koymak için geldim. Yani bunun anlamını herhalde bütün agâh. Bunlardan biraz sayı var. Hepsini HDP Umumi Merkezi’ne gönderiyorum bile yeterli miktarda genel merkezde bulundursunlar bu kınayı. Tıpkısı tanesini terör örgütü lideri Öcalan’a göndersinler. Bire Bir tanesini de o Kandil’deki Karayılan şerefsizine göndersinler, diyerek bu kınaları hazırladık diyerek konuştu.

‘BENİM ONLARLA İLGİLİ HESABIM BİTMEYECEK’

HDP’nin Kürt vatandaşlarının temsilcisi olmadığını belirten Özcan, ‘Benim bu Türk milletinin altını oyan HDP denen yapıyla mücadelem, yıldırı örgütüyle bağını kesme kati aynı suretle kesmediği sürece onlarla ilişkin hesabım bitmeyecek. Onların da benimle ait hesabı bitmeyecek. Amma zaman söylediklerim tarihe kadar adına düşsün. HDP, Kürt vatandaşlarımızın temsilcisi değildir. HDP siyaseten hisse senedi tutulabilecek bir çatı değildir. HDP’yle siyaseten bir araya gelmeyi düşünen varsa Türkiye’dahi ben iki kat daha düşünmesini tavsiye ediyorum. Zira vatan hainleriyle oturup konuşulacak gelişigüzel mevzumuz söz konusu üstelik olamaz dedi.Share: