“Aynı yıllığına partiden emisyon” cezası sunulan Bolu Belediye Reisi Özcan’dan izah Açıklaması

Kesme ihraç istemiyle gönderme edildiği CHP Erdemli Düzen Bağı Kurulunca (YDK) üzerine “partiden ayrımsız sene eğreti tart” cezası sunulan Bolu Şehremini Tanju Özcan, “13 Haziran’birlikte evime, yuvama, Cumhuriyet El Partisine düşüncesiz döneceğim.” dedi.

Kültür Mahallesi’nde mevcut bire bir kargo firması şubesinin önünde açıklama yapan Özcan, Mersin’in Mezitli ilçesindeki polisevine saldırıda martir olan polis memuru Sedat Gezer’e Allah’tan yağmur diledi.

Sığınmacılarla ilişkin söylediği sözler ve bunların yıldırı örgütüyle bağlantılarını ortaya koyan konuşmaları yüzünden uzunca bire bir süredir HDP’nin hedefinde olduğunu savunan Özcan, “HDP’li yetkililer, benim Cumhuriyet Altını Halk Partisinden ihraç edilmemi yöntemince temenni ettiler. Geri birlikte fazlasıyla onları kıvançlı eden bir karar bundan sonra. 1 almanak süreyle Cumhuriyet Halk Partisi ile üyelik bağım askıya alındı, arızi yerine ihraç edildim.” diye konuştu.

Özcan, 13 Haziran 2023’te “evi” ve “yuvası” namına gördüğü CHP’ye kalın kafalı döneceğini aktararak “Tedbirli olduğum için bu sürenin doğrusu kestirmece 4 ayını tamamladım. 13 Haziran’da da evime, yuvama, Cumhuriyet Altını Umum Partisine izansız döneceğim. Bilcümle söylemiştim; ‘İhraç kararı çıkarsa benim partiyle hukuki bağımı kesebilirler amma benim partimle umu bağımı kesemezler.’ diyerek. Zaman üstelik bu sözlerimin arkasındayım.” ifadelerini kullandı.

“Terör örgütü uzantılarına, HDP yöneticilerine kına kovmak amacıyla geldim”

Özcan, kargo firması şubesine vürut nedenine değinerek “Zaman bu terör örgütü uzantılarına, HDP yöneticilerine kına göndermek üzere geldim. Bunun anlamını herhalde dizge agâh. Bu kınalardan beş altı skor var. Hepsini HDP Genel Merkezine gönderiyorum birlikte ehliyetli miktarda genel merkezde bulundursunlar bu kınayı. Tıpkısı tanesini yıldırı örgütü lideri Öcalan’a göndersinler, tıpkı tanesini birlikte Kandil’deki o Karayılan şerefsizine göndersinler diyerek bu kınaları hazırladım. Birkaç sonradan birlikte göndereceğim. Benim bu Türk milletinin altını oyan HDP denilen yapıyla mücadelem, terör örgütüyle bağını değişmez, kati bire bir suretle kesmediği sürece hesabım bitmeyecek. Onların de benimle ilgilendiren hesabı bitmeyecek.” açıklamasında bulundu.

Share: