Sultangazi Belediyesi, Adıyaman’da konteyner hayat kenti kuruyor

Sultangazi Belediyesi, facia bölgelerine desteğini sürdürüyor. Depremden yeryüzü çok etkilenen şehirlerin beyninde vadi alan Adıyaman’a, ilk etapta 220 konteyner ve termal deri, 20 wc ile 10 duş kabininden oluşan Sultangazi Belediyesi Konteyner Hayat Alanı kuruluyor.

Depremin önce gününden bu yana parçalanmamış imkanlarıyla kıran bölgelerine destek veren Sultangazi Belediyesi, depremzedelere maddesel ve manevi desteğini sürdürüyor. Evi yıkılan veya hasar gören depremzedelerin hayat şartlarını iyileştirmek amacıyla konteyner hayat alanı oluşturuyor.

İlk etapta 220 konteyner ve termal deri, 20 wc ile 10 duş kabininden oluşan Sultangazi Belediyesi Konteyner Dirim Alanı üzere öncelikle altyapı çalışmaları yapılıyor. İş makineleriyle yapılan çalışmalarla elektrik, su, lağım döşemi altyapısının tamamlanmasının ardından yüzlerce kişinin yaşayacağı 35 dönüm alanı kapsayacak taşımalık kentin kurulumuna devam ediliyor.

Hedefimiz kullanılmamış bir yaşam alanı kurmak

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, alana her an çalışmaları yakından izleme etti. Günler içerisinde çalışmaların tamamlanarak konteyner evlerin kurulacağını belirten Başbuğ Dursun, “Sultangazi Belediyesi Konteyner Dirim Alanını gücük süre içerisinde hayata geçiriyoruz. Amacımız hoppadak konteyner ile barınma ihtiyacını icat etmek değil; sonrasında bile süreci yürütmek muhteşem. Burada hayatiyet, su, şebeke altyapısını fasletmek ve depremzedelerin yeme-içme sorununu üstelik fasletmek balaban ehemmiyet taşıyor. Bunlarla ilişkin çalışmalarımız üstelik devam ediyor” diye niteleyerek konuştu. – İSTANBUL

Share: