Sol Parti ve Halkevleri üyelerinden, CHP’li Hopa Belediye Reisi Ekmekçi’ye ‘yeşil alan’ tepkisi

Sol Öğür ve Halkevleri üyelerinden, CHP’li Hopa Belediye Başkanı Ekmekçi’ye ‘yeşil alan’ tepkisi

Hopa Belediyesi vasıtasıyla ihaleye çıkartılan yeşil alan üzere riyaset makamını bastılar

ARTVİN – Artvin’in Hopa ilçesinde Sol Tümen ve Halkevleri üyeleri, Hopa Belediyesi yoluyla ihaleye çıkartılan yeşil düzlük üzere başkanlık makamını bastı.

Hopa Uray Başkanlığı eliyle kaza meydanında mevcut 35 metrekarelik yeşil düz ihaleye çıkartılınca, Sol Tümen ve Halkevleri üyeleri ihalenin etik bilimi olmadığı gerekçesiyle tepki gösterdi.

İddialara bakarak, yapılan görüşmelere karşın yeşil düzlük zaman komite kararıyla ihale edilince, bire bir kol partili ve dernek üyesi önceki kaza meydanında basın açıklaması yaptı, daha sonra şehremaneti binasına gitti.

Cumhuriyet El Partili Belediye Başkanı Taner Ekmekçi’yle görüşmek isteyen grup başkanı, Ekmekçi’yi makamda bulamayınca, beklemeye başladı. Polis Güçleri eşliğinde makama giren protestocular, buradan tepkilerini duyurdular.

“Sırtımıza basa basa yükseldin”

Halkevleri üyeleri yaptıkları açıklamada, “Sırtımıza basa basa yükseldin. Karşında bön var zannediyorsun, avanak yok karşında. Biz bu memlekete karşılık ödedik, benzeri itilaf kurduk, ‘bu ülkeyi rantçılar yönetemeyecek’ dedik, senle konuşmaya çalıştık. Başbuğ bu hakeza imkânsız. ‘Halka açgözlü bu belediyeyi’, ‘birlikte yönetelim, komisyonlar kuralım’ dedik, hiçbirine beniz çevirmedin, yetmedi tuttun bizi Hopalılarla yüz yüze getiriyorsun” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Share: