Site dışında üniversite öğrenimi gören Şanlıurfalı 500 kız öğrenciye burs verilecek

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, kent dışında darülfünun öğrenimi gören Şanlıurfalı 500 kız öğrenciye burs vereceklerini bildirdi.

Vali Ayhan, makamında düzenlediği basın toplantısında, “Urfa’nın Çocukları Geleceğe Yetişiyor” projesine ilişik açıklamada bulundu.

Proje kapsamında önceki etapta 250 kişiye verileceği duyurulan burs düzlük öğrenci sayısını, kızlara aynı şaşırtı yaparak 500’e çıkardıklarını duyuran Ayhan, burs için ise 4 bin 947 kişinin müracaatta bulunduğunu belirtti.

Gerekli şartları sağlayıcı kız öğrencilerin kurayla belirlendiğini aktaran Ayhan, şunları kaydetti:

“Şanlıurfalı toprak dışında öğrenimi gören 500 kız öğrencimize 8 ay süresince aylık 400 lira burs vereceğiz. Sosyal hayatta bu derece ehemmiyet sunma eden evlatlarımıza, yetişek noktasında elimizden mevrut temas tür desteği yapmayı de kendimize görev tanıdık. Kız çocuklarımıza evleviyet vererek başlattığımız burs projesiyle, site dışında terbiye gören kızlarımıza tıpkı halk yırtılmak istedik. Umarım zaman 500 olan sayımız git gide büyür ve daha çok evladımıza nail oluruz. Bu füru hepimizin evlatları, bu şehrin, bu ülkenin evlatlarıdır. Gelişigüzel henüz nice sunturlu ve yarayışlı işlere imza atacağımızı düşünüyorum. İnşallah her güzeşte aktarılma, bu şehre ve bu şehrin evlatlarına fazlalık değer katma gayesiyle domuzuna sonuçlar elde edeceğiz. Evlatlarımıza yardım sağlayıcı, bindi olan herkese zevalsiz teşekkürlerimi iletiyorum.”

Başvurma edenler, müracaat sonuçlarını urfaburs.com adresi üzerinden öğrenebilecek.

Share: