Sırp organize suç örgütü elebaşının kıya zanlılarının yakalanma detayları ortaya daha çok

Sırp kombinasyon cürüm örgütü elebaşı Jovan Vukotiç İstanbul’da öldürülmesi ve kıya zanlılarının yakalanma detayları ortaya çıktı.

İstanbul Inanma Müdürlüğü Organize Suçlarla Uğraş Büro Müdürlüğü ekipleri, ülkesinde “Skaljari” isimli kombinasyon yanlışlık örgütünün elebaşlarından Juvan Vukotiç’in Şişli’da motorlu iki şüphelinin silahlı saldırısı sonucu öldürülmesi üzerine himmet başlattı.

Türkiye’dahi 3 yıl geçmiş yakalanan ve Sırbistan’a teslim edildikten bilahare orada erkin bırakılan, İstanbul’a sahte etiket ve pasaportla gine antre özne Vukotiç’in öldürüldüğü yerden başlayarak 200 noktada 1700 saat müşteri kaydını inceleyen ekipler, saldırıyı al bültenle arandığı üzere İtalya’üstelik yakalanan Türk B.B’nin sergerde olduğu cürüm örgütünün üyeleri E.E. ile Y.D’nin işlediğini tespit etti.

Vukotiç’i 4 kamer izlemişler

İstanbul Tevhit Suçlarla Mücadele Ofis Müdürlüğü ekipleri, Vukotiç’in öldürüldüğü aracın altında ve bagajındaki döşemenin altında GPS cihazı bulmasının arkası sıra çalışmalarını derinleştirdi.

Polis ekipleri, Vukotiç’in, Karadağ’da mevkuf olan B.C’nin elebaşılığını yaptığı suç örgütünün üyeleri E.E, E.T. ve F.Y. yoluyla İzmir’den kiralanan tıpkı araba ile 4 ay boyunca takip edildiğini ortaya çıkardı.

Şüphelilerin strateji dönemlerinde Vukotiç’e yönelik birkaç defa henüz silahlı cüretkâr girişiminde bulundukları fakat eylemi gerçekleştiremedikleri öğrenildi.

Sırbistan’daki maden anlaşmazlığı saldırıyı gerçekleştirdi

Karadağ’daki makamlarla da bilgelik alışverişi işleyen emniyet yetkilileri, 2014 yılından bu yana “Skaljari” ve “Kavac” isimli cürüm örgütlerinden 50 kişinin silahlı saldırılarda öldürüldüğünü, bunun nedeninin dahi metal anlaşmazlığı olduğunu bilgisini aldı.

Ekipler, İstanbul’daki saldırıyı “Kavac” isimli cürüm örgütü elebaşları Radoje Zivkovic ve Zdravko Perunovic’in kestirmece 1 milyon avro karşılığında yaptırdığını ortaya çıkardı.

Saldırının Sırbistan’da kaybolan iki canlı miktarda uyuşturucu zımnında gerçekleştirildiği öğrenildi.

İstanbul merkezli 5 ilde eş anlı ameliyat

Tüm şüphelileri, adreslerini ve kaçış güzergahlarını belirleyen İstanbul Kombinasyon Suçlarla Savaşım Idarehane Müdürlüğü ekipleri, güç çalışmanın peşi sıra 5 ilde eş anlı cerrahi müdahale yaptı.

İstanbul, İzmir, Zonguldak, Antalya ile Artvin’birlikte gerçekleşen operasyonda olayla ilişkili 12 kaba gözaltına alındı.

Adreslerde yapılan aramalarda 6 yapmacıklı pasaport, değişik ülkelere ilgili 11 düzme etiket, 3 peyk bağlantılı GPS cihazı ve olayda geçer 2 zırh ele geçirildi.

Öte yandan şüphelilerin telefon, bilgisayar ve flaş belleklerinde yapılan incelemelerde, saldırının nasıl gerçekleştirildiğine dayalı çok sayıda örgütsel belge bulundu.

İstanbul Inanma Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlanan Radoje Zivkovic ve Zdravko Perunovic ile E.S, Y.D, E.E, E.T. ile F.Y’nin birlikte aralarında bulunduğu 12 suratsız adliyeye irsal edildi.Share: