Sedat Peker’in SPK iddialarıyla ilişkin CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan açıklama: Yanlışlık duyusunda bulunacağız

Cürüm örgütü liderliğinden hükümranlık giyen Sedat Peker, Sapık Çavuş ünlü içtimai iletişim araçları hesabından bir sekans tweet paylaştı. Paylaşımlarında Sedat Peker, bozuk Resülmal Piyasası Yerleşmiş Başkanı Şanlı Fuat Taşkesenoğlu, kardeşi DOĞRU Öğür Erzurum Mebus Zehra Taşkesenoğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu, Eski Bucak Emniyeti Genel Müdürü Salih Orakcı ile ilişik kazanç sarmalı olduğuna ait iddialarda bulundu.

KILIÇDAROĞLU: SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

İddialarla ilgilendiren toplumsal iletişim araçları hesabından açıklamada kâin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuya ait öğür örgütünün pazartesi günü cürüm duyurusunda bulunacağını duyurarak bilge ve savcılara çağrıda bulundu.

Paylaşımında Kılıçdaroğlu, “Pazartesi fırka örgütümüz suç duyurusunda bulunacak. Vatan kurtaran savcı ve bilgili, haydi göreyim sizi; hem dinleti falanca değil, bahis SPK… Çoluk Çocuk sakın birbirinize düşmeyin! Hakaret falan değil maslahat. Sizi savaş ettirmek istiyorlar çünkü paraya tapıyorlar. Paratapar bunlar.” ifadelerini kullandı.

SEDAT PEKER’İN İDDİALARI

Sedat Peker, SPK Başkanı Yüksek Fuat Taşkesenlioğlu’nun kendisine bire bir sav zımnında başvuran Bellik Envestisman Holding’in sahibi Mine Tozlu Sineren’i, DOĞRU Partili Zehra Taşkesenlioğlu’na yönlendirdiğini kanıt etti. Zehra Taşkesenlioğlu’nun dahi Mine Tozlu’yu Way Out adlı aynı mali müşavirlik şirketine yönlendirdiğini söyleyen Peker, burada Mine Tozlu’dan 12 milyon liralık müşavirlik adı altında “alacak” istendiğini öne sürdü ve belge paylaştı. Mine Tozlu Sineren’in ödemeyi reddettiğini tamlayan Peker, henüz sonraları Reisicumhur Danışmanı Serkan Taranoğlu’nun, Mine Tozlu Sineren’e ulaşarak söz konusu müşavirlik şirketinde bire bir araya geldiklerini belirtti. Peker, Cumhur Reisi Danışmanı Taranoğlu’nun, Mine Tozlu Sineren ve eşinden çabucak 200 bin lira istediğini söyledi.

Mine Tozlu Sineren’in henüz sonra sakat Lep Dulda Umumi Müdürü ve TOBB üyesi Salih Orakcı’ya yönlendirildiğini belirten Peker, Orakcı’nın, Mine Tozlu Sineren’in şirketlerinden birinde katılma istediğini ve iki müfrit araba parası aldığını kanıt etti.

Orakcı’nın arabalar dışında 2,5 milyon lira istediğini de öne süren Peker, “Mine Eş bu parayı üstelik yollar. Fakat mecmu bu süreçlerden sonraları sermaye artırımı işi olmayınca Mine Karı ortaklık işlerinin tahrip edilmesi üzere ferman verir” dedi. Peker, konuyla ilgili Twitter’dahi paylaştığı ve kamuoyuna açıklayarak, vuzuh kazandırdığı WhatsApp yazışmalarını dahi yayımladı.Share: