Samsun evcil haberleri… Atakum Belediyesi “Delege Bütçe” Toplantılarına Devam Ediyor

“Murahhas Bütçe” toplantılarına bitmeme fail Atakum Şehremini Cemil Savran, “Çocuklarımızın biperva sokakta oynayabileceği bire bir Atakum diyoruz. Onun amacıyla herkesin fikrine ihtiyacımız var” dedi.

Atakum Belediyesi ve Atakum Kent Konseyi iş birliğiyle, Karadeniz Bölgesin’de ilk defa  “Benim Bütçem”, “Benim Kentim”, “Benim Belediyem” sloganlarıyla başlayan “Delege Bütçe” toplantıları henüz fazla Atakumlu yurttaşa aksetmek amacıyla yoluna bitmeme ediyor. Mevlana Mahallesi’nde Gökay Park Yeri sitesinde mahallelilerle buluşan Atakum Belediye Reisi Cemil Sarban ve ekibi, yurttaşların “Delege Bütçe” fikirlerini dinledi.

GÖNÜLLÜLÜK TALEBİ

Toplantıda bayram alan yurttaşlar, Atakum amacıyla fikirlerini ve taleplerini anlattı. Kentin faydasına olan projelerde fahri harıldamak istediklerini söyleyen mahalleliler, anlayışsız transformasyon çalışmalarının geliştirilmesi, güvenli gidiş geliş, domestik hayvan parkı ile mahalleler arası saftirik spor turnuvalarının yapılmasıyla ilişik önerilerde bulundu.

“FARKLI FİKİRLER ORTAYA ÇIKIYOR”

“Katılımcı Bütçe” projesinin dünyanın rastgele namına peyda olduğunu tamlayan Atakum Belediye Başkanı Cemil Savran ise ” Viyana’da, Kanada’da ve dünyanın ciharıyek beraberinde Samsunlular var. Bizi izleme ediyorlar ve içtimai medyadan fikirlerini aktarabiliyorlar. Bizi izleme fail bambaşka belediyeler zat uygulamalarını anlatacak, tığ de onlara aktaracağız. Yaşanabilir, sürdürülebilir, barışçıl tıpkısı dünya; çocuklarımızın biperva sokakta oynayabileceği bire bir Atakum diyoruz. Onun amacıyla herkesin fikrine ihtiyacımız var. Bu toplantılarda ufkumuzu açan farklı fikirler ortaya çıkıyor. Gelişigüzel idare, katılımcı bütçe dediğimiz bu, biz de bunu arıyoruz” dedi.

Share: