‘Saadet zinciri’ vurgununda 800 bin TL kaptıran kıygın: “Siftinlik haldeyim”

‘Saadet zinciri’ vurgununda 800 bin TL kaptıran mağdur: “Bozuk haldeyim”

300 milyon TL’lik vurgunda mağdurlar biricik tek ortaya çıkmaya başladı

SAMSUN – Samsun ve Konya’da ruh gösteren 2 ayvaz kardeş kar payı verdikleri vaadiyle ağlarına düşürdüğü kıygın vatandaşlar yegâne tek ortaya çıkmaya başladı. Samsun’bile 800 bin TL’sini kardeşlere kaptıran kıygın yurttaş kenef halde olduğunu söyledi.

Dümdüz dünyalık başlamak isteyenlerin düştüğü kâm zinciri olayında mağdurlar ortaya çıkıyor. 2 kardeşin yazılım işi yaparak kar payı verdikleri vaadiyle ağlarına düşürdüğü ismini yöneltmek talip mağdur vatandaşlardan biri daha İhlas Fen Ajansı’na açıklamalarda bulundu.

“700-800 bin civarında benzeri kaybım var”

İsminin açıklanmasını istemeyen kıygın vatandaş, “Tahminî yerine 13- 14 ay önceki E.P adındaki arkadaşımızın bozuk müşabih benzeri arabası vardı. Onu değiştirip baş döndürücü bir araba aldıktan sonraları şakalaşmıştık ‘araba nereden, gayet güzel’ diye niteleyerek. O da bana ‘kardeşim yazılım mühendisi oldu. Amerikalı borsalarında oynuyoruz. Gel sana bile yapalım’ dedi. Ben üstelik elimde olan ufak miktardaki parayı verdim. Maaş ağır ezgi kendisine paraları veriyorlardı. Bana verdikleri herhangi bir paranın içinden bire bir kısmını alıp onlara tekrar yükselsin diye veriyordum. Bu şekilde devam etti ve büyük tıpkı rakama ulaştı. Birkaç el yüreklilik çekip ona verdim. 22 Ilk Teşrin Cumartesi haset parayı getirmeyince 2 arkadaşın arabalarını almışlar ve paralarını ödemeyip kaçmışlar. O andan sonraları ahval pırtlak verdi. Benim da 700-800 bin civarında benzeri kaybım var. Tek husus hissedecek hal bırakmadılar. Bizi de kendilerini üstelik viran ettiler. Parayı evvelden tıpkı şekilde elden vermiştim. İnşallah hak ettikleri cezayı alırlar. İnsanları dolandırarak, gür niyeti suiistimal ederek herkese ailece vaatler verdiler” dedi.

Olayla ilişik sormaca sürüyor.

Share: