Rize haberleri! Rize Belediyespor’un hedefi Kadınlar Basket Süper Ligi’nde sürekli başlamak

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde uğraş edecek Rize Belediyespor’un kulüp başkanı Mustafa Köroğlu, bu kulvarda kalımlı olmak istediklerini belirtti.

Köroğlu, yaptığı mukayyet açıklamada, ligin önce haftasında erte İstanbul’da Yurt Konut’a mihman olacaklarını hatırlattı.

İstanbul’da faal Rizelilerin desteğine gerekseme duyduklarını vurgulayan Köroğlu, İstanbul Başakşehir Spor Kompleksi’nde oynanacak maç üzere taraftarlarını tribüne nida etti.

Köroğlu, “Var bir Hayalimiz” sloganıyla yola çıktıklarını ve taraftarlarının desteğiyle tarihlerinde ilk defa Süper Lig’e yükseldiklerini aktararak, şunları söyledi:

“Engelleri aşarak hayallerimize ulaştık. Şimdi Kadınlar Süper Ligi kabilinden köklü benzeri camianın içindeyiz. gerçekçi olmak gerekirse şampiyona hayalinde değiliz ama banko lig için tıpkısı eksiğimiz olmadığını belirtmek isteriz. Daha realist davranarak ilk bu ligde mahiyet boşamak istiyoruz. Çünkü alttan yetişecek kibar, ahlaklı ve karakterli gençlerimizin elinden kıvrak tutmanın yolu bu. Bu güce ulaşmanın yolu ise şehrin bütünlüğünden geçiyor.”

Mustafa Köroğlu, iç saha ve deplasmanda yapacakları müsabakalarda taraftarlarının desteğini yakından hissedip, beklentileri karşılayacaklarına inandıklarının sözlerine ekledi.

Share: