Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmayan, basınla buluştu Açıklaması

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmayan, kent hastanesi banko ilin ihtiyacını karşılayacağını söyledi.

Prof. Dr. Yılmaz, üniversitede düzenlediği basın toplantısında, göreve başlayalı kısaca 2,5 kamer olduğunu belirtti.

Bu süreyi yoğun melodi içerisinde üniversite ve ili tanımakla geçirdiklerini rapor fail Yılmaz, “Şüphesiz aynı katkıda bulunabiliriz, önce tayin edelim dedik. Aynı hekim namına teşhisi akla yatkın koyamazsınız tedaviniz makul olmayabilir. Üniversiteyi dahi bire bir şekilde görüyorum. Önceki akilane kişileştirme, ihtiyaçları tayin etmek, arkası sıra elimizdeki imkanlarla yer iri verimliliği alabilecek müdahalelerde bulunmaktır.” dedi.

Yılmayan, ilin nabzını yokladıklarında genişlik iri taleplerin neredeyse yüzde 95’inin esenlikle ait olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

“Sağlık derken dahi aklımıza üniversitemizin hastanesi geliyor. Üniversitemizin hastanesini ben benzeri yurttaş namına öncelikle gittim, gezdim, elan sonradan benzeri sökel ve hasta yakını namına gittim. Bilahare bütün katları ve acil servisi arkadaşlarımla maada resmi olarak gezdik. Atamam kullanılmamış olduğu amacıyla çoğu emanet beni tanımıyordu. Yaptığımız bu ziyaretlerde hastaların genişlik büyük sav yaşadığı kavuşum ivedili servisi olduğunu ve hastanın durumu ciddiyse o hastamızın yoğun bakıma ihtiyacı yahut yatak ihtiyacı olduğunu görüyor olduk.”

Yılmaz, hastanenin servislerinde yenileme faaliyetleri bitmeme ettiğini, ivedi servis üzerine dahi mevcut yeri uzun uzadıya çağdaş bir bina yapmayı planladıklarını kaydetti.

Rize Site Hastanesi projesinin çok domuzuna olduğunu belirten Yılmaz, “Site Hastanesi kesinlikle şehrin ihtiyacını karşılayacaktır. Haddinden Fazla gündeş ve bilcümle ihtiyaçlar mutasavver. Burası aynı elektrik merkezi olmalı. Keyif turizmi bölgemiz için üstelik büyük ayrımsız kazanım. Bunu dahi bu şifahane ile sağlayabiliriz.” dedi.

Yılmayan, ek yerleştirmelerle beraber üniversitede doluluk oranının yüzde 86 belirterek, “Benzer statüdeki üniversitelerde eş ortalamalar var. Öğrencinin niteliğini artırarak bunu yüzdelik 100’e elbet getirebiliriz? Bizlerin sunacağı imkanlarla alakadar. Çünkü sizin sunma iyi reklamınızı öğrencilerin kendileri yapar. Biz onlara hangi kadar destek olursak bu tıpkı içtimai yapılanma türlü, kariyer günleri, zorunlu sıfır ayrımsız staj yahut burs mümkün. Parçalanmamış yöntemleri kullanarak bunu sağlamaya çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Share: