REKTÖR YILMAZ RAHATSIZ GİBİ GİRİP YAPTIĞIMIZ DENETİMDE, SERVİSTE KİLİTLİ KALDIK

RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmayan, düzenlediği matbuat toplantısında açıklamalarda bulundu. 20 Temmuz’dahi göreve başladığını tamlayan ve üniversiteye sadık birimleri gezerek sorunları tayin etmeye çalıştığını anlatan Yılmayan, “Bu süreyi alçak ezgi içerisinde üniversitemizi ve şehrimizi tanımakla geçirdik. “Lacerem aynı katkıda bulunabiliriz geçmiş tayin edelim” dedik. Tıpkısı doktor olarak teşhisi makul koyamazsınız tedaviniz akıllıca olmayabilir. Üniversiteyi dahi anca görüyorum. Geçmiş akıllıca kişileştirme ihtiyaçları belirlemek, ardından elimizdeki imkanlarla sunu şişman verimliliği alabilecek müdahalelerde bulunmaktır. Şehrin nabzını yokladığımızda yer büyük taleplerin az daha yüzde 95’i esenlikle alakalı.

“AYRICA SERVİSLERDE KİLİTLİ BİLE KALDIK”

Keyif derken birlikte aklımıza üniversitemizin hastanesi geliyor. Üniversitemizin hastanesini ben benzeri vatandaş kendisine evvel gittim gezdim, sonradan aynı sayrı, marazlı yakını kendisine gittim. Sonradan hep katları, ivedi servisi arkadaşlarımla gayri resmi kendisine gezdik. Atamam bakir olduğu amacıyla çoğu dirilik beni tanımıyordu. Başkaca servislerde kilitli bile kaldık, kapıyı açanımız üstelik olmadı” diyerek konuştu.

ŞU ANNE KADAR GÖRDÜĞÜM YER ACI ACİL

Yılmaz, hastanede hastaların sunu büyük ülkü yaşadığı içtima ivedi servis olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Ivedili servisimizin fiziksel şartları hangi yazık kim benim şu asil büyüklüğünde bir doktor adına gördüğüm sunu kötü şartlara sahiptir diyebiliriz. Türkiye’deki bütün hastaneleri gezmiş değilim tabiatıyla ki ama tıpkı doktor yerine meslektaşlarımızı yahut diğer hastanelerimizi görüşme ettim. Şu ana kadar gördüğüm ne yazık ki en zehir ivedili olduğunu net olarak söyleyebilirim. Fiziki şartlar, fiziki şartların getirdiği akıllıca düzenlenen olmaması bu soruna katkıda bulunuyordur. Şu anda hastanenin servislerinde yenileme faaliyetleri devam ediyor. Ivedili servis üstüne üstelik kâin yeri uzun uzadıya yıkılarak çağdaş ayrımsız çatı yapmayı planlıyoruz. Çalışmalara başlayarak 1 Mayıs 2023 tarihine kadar bitirmeyi planlıyoruz

SAĞLIK TURİZMİ IRI BİR YARAR

Rize Şehir Hastanesi projesinin çok güzel olduğunu rapor eden Yılmayan, Banko şehrin ihtiyacını karşılayacaktır. Çokça çağdaş, bütün ihtiyaçlar mutasavver. Bura aynı elektrik merkezi olmalı. Afiyet turizmi bölgemiz üzere birlikte büyük benzeri avantaj. Bunu bile bu hastane ile sağlayabiliriz” ifadelerini kullandı.

Share: