Polis Güçleri baskınında evleri cephanelik kabil imdi

Adana polisi, tıpkı kişinin hem aksiyon adına hem de evine ince namlulu silahlarla keder edip kaçan zanlıların evine yaptığı baskında 3 mufassal namlulu cebe ve aynı halk bombası ele geçirirken, gözaltına alınan zanlılardan 2’si tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre fenomen, 22 Ocak haset saat 04.00 sıralarında Yüreğir ilçesi Doğankent Kışla Mahallesi’nde meydana geldi. Ganimet otomobille Eyüp A.’nın evine gelen 3 dalavereli, kalaşnikof tüfekle kırıcı açıp kaçtı. Şüpheliler, benzeri gün saat 14.00 sıralarında bu defa Eyüp A.’nın hisse senedi yerini kalaşnikof tüfekle kurşunlayıp bölgeden ayrıldı. Silahlı saldırılarda yaralanan olmazken, eş ve hisse senedi durumunda hasar meydana geldi. İhbar üstüne Güvenlik Idarehane Müdürlüğüne bağlı Gasp Kesim Amirliği ekipleri şüphelilerin yakalanması amacıyla mücahede başlattı.

Polis, silahlı saldırıların yaşandığı toprak ve şüphelilerin kaçış güzergahındaki 300’e mail düzenlilik kamerasını inceledi. Yapılan çalışmada şüphelilerin, ayrımsız mahalledeki ayrımsız portakal bahçesine gittikleri tayin edildi. Ekipler, termal kameralı dron ile bölgeyi tarayıp, şüphelilerin saklandığı evi belirledi. Cerrahi Müdahale üzere harekete geçen ekipler, yapılan baskında Hedef Ç. (36), Kırat Ç. (22) ile Muhammet K.’yi (22) yakaladı. Evde yapılan aramada, olayda kullanıldığı değerlendirilen 2 kalaşnikof tüfek, M4 piyade tüfeği, ruhsatsız tabanca, bu silahlara ilgili haddinden fazla sayıda komple fişek ile kar maskesi ve eldivenler ele geçirildi. Bahçede ise umum bombası, çalıntı olduğu belirlenen otomobil ve motor bulundu.

Şüpheliler emniyete götürülürken, ‘hırsızlık’, ‘kasten yaralama’, ‘tehdit’, ‘yağma’ suçlarından Uğur Ç.’nin 10, Bedel Ç.’nin 25, Muhammet K.’nin ise 12 kaydının bulunduğu belirlendi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, adliyeye sevk edildi. Dideban sulh ukubet hakimliğine çıkartılan zanlılardan 2’si tutuklanırken, Muhammet K. adli kontrol şartıyla tutuklanmadan yargılanmak amacıyla erkin bırakıldı. – ADANA

Share: