Oyundan alınan topçu bıçakla sahaya girdi, karşılaşma tatil edildi

– Oyundan alınan futbolcu bıçakla sahaya girdi, karşılaşma dinlence edildi

ÇORUM – Çorum’un İskilip ilçesinde dünkü maçta oyundan alınan topçu sahaya bıçakla girince karşılaşma tatil edildi.

Çorum’da, 1. Amatör Küme’de mücadele fail İskilipspor- Ulukavakspor, İskilip İlçe Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. Maçın evvel yarısını Ulukavakspor Ölçü Karaköse’nin attığı golle 1-0 önde tamamladı.

İkinci yarının başında İskilipspor’dan Batuhan ile Ulukavakspor’dan Kadir Karaköse arasındaki yüklülük konusunda maçın hakemi iki oyuncuya üstelik sarı iri gösterdi. İskilipspor’lu futbolcunun ikinci solgun kartı olduğu üzere al kartla baziçe dışında kaldı. Bu dakikadan sonradan Ulukavakspor teknik heyeti, Kadir Karaköse’yi oyundan aldı ve soyunma odasına gönderdi. Ayar Karaköse, karşılaşmanın 57. hızla elinde bıçakla sahaya girerek İskilipsporlu futbolculara saldırmaya kalkışınca meydan karıştı. Itimat güçleri simultane olaya müdahale ederek Valör Karaköse’yi süreduran hale getirdi ve sahadan çıkardı. Maçın hakemi Ertuğrul Ramazan Boyraz bu gelişme üstüne maçı tatil etti.

Konu ile ait izah özne İskilipspor Ustalık Sorumlusu Galip Gül, maç centilmence bitmeme ederken iki aktör arasındaki tartışmadan kontekst öz sporcularından birisinin oyundan atıldığını belirterek, “Karşı topluluk oyuncusu dahi soluk kurnaz gördü. Hocası bile o futbolcuyu oyundan alarak soyunma odasına gönderdi. Soyunma odasına gönderilen aktör müsabaka bitmeme ederken oradan aldığı bıçakla esasen sahaya girdi. Elindeki stoper aletle futbolcularımıza ve hakeme saldırmaya saldırmaya çalıştı. Bunu gören asayiş güçleri sporcuya takkadak engelleme ederek tembel arkaç getirdi. Baya zorlandılar. Teferruatlı süre taharri altına alamadılar. 10 dakika sahadan çıkmadı çıkmadı sportmen. Kelepçe vurarak grup otosuna alarak karakola götürdüler. Bu görüngü bizi üzdü. Vadi de fethetmek istemediğimiz bire bir oyuncuydu. İyi ki güven güçleri anında engelleme ettiler. Bu müdahaleyi yapmasalardı ihtimal istemediğimiz şeyler olacaktı. Buradan güven güçlerine teşekkürname ediyorum. Bu soy olayları kesinlikle ikrar etmiyoruz. İnşallah akıbet tamam. Tıpkı daha hakeza durumlar olmamasını arzu ediyorum” ifadelerini kullandı.

(BA-MMY-MK-

Share: