Nevşehir Nesiç Kent’te 250 güç istihdam edilecek

Nevşehir Oluşum Kent’te 250 yaşama istihdam edilecek

NEVŞEHİR – Nevşehir Acıgöl Birleştirme Sanayisi bölgesinde kurulan ‘Tekstilkent’ üstelik 250 kişinin istihdam edilmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz Ekim ayında Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank vasıtasıyla temeli atık Tekstilkent projesinde sona yaklaşıldı. Acıgöl Kombinasyon Sanayi Bölgesinde kurulan Tekstilkent projesinde kestirmece 250 zihayat ve kadının istihdam edileceğini söyleyen Acıgöl Tevhit Endüstri Bölgesi Müdürü Samet Kafalı yaptığı açıklamada, “Çalışan ve Üreten Gençler Projesi çerçevesinde, Toyluk ve Spor Bakanlığı ile Endüstri ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile Dinç ve Avrat istihdamına müteveccih kurulacak Tekstilkent projesine herhangi bir iki nezaret eliyle hep 12 milyon teberru desteği sağlandı. Acıgöl Kombinasyon Endüstri bölgemizde 250 kişinin istihdam edileceği ve Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank ‘ın 17 Ilk Teşrin tarihinde temelini atmış olduğu Tekstilkent projemizin imal durumu yüzdelik 70 seviyesine geldi” şeklinde konuştu.

Kafalı antrparantez, 2023 yılı ilk çeyreğinde Tekstilkent projesinin tamamlanacağını belirtti.

Nevşehir Acıgöl Birleştirme Sanayi Nahiye Müdürlüğü ve Ahiler Kalkınma Ajansı eliyle düzenlenen “Sanayi Altyapısının Güçlendirilmesi Mali Destek Programı” çerçevesinde sağlanan finansal bindi ile 3 milyon liralık bütçeli projenin tüm amme kaynaklarıyla karşılanıyor. 2 bin 200 metre dördül vabeste alana topluluk hep 12 bin metre karelik düzlük içerisinde yükselecek olan iki ayrı yapı fabrikası Nevşehir ve talih ekonomisine üstelik kısık katkılar sağlaması bekleniyor.

Share: