Müzikçi eş bu sefer öz nişanında tayf aldı

Müzikçi gelin bu nöbet kişi nişanında hayal ald

Nişanında manzara düzlük gelin müzikçi, hem söyledi hem halay çekti

BİTLİS Bitlis’in Yabani Armut ilçesinde zinde müzisyen Ruken Fecir, kişi nişanında birlikte mikrofonu eline alarak kendisi için şarkı söyledi.

Bitlis’te müzikçilik eden Ruken Tan, Safter Bağatur ile Çakal Armudu ilçesinde oylumlu bire bir törenle nişanlandı. 20 yıldır düğünlerde müzikçilik özne Ruken Fecir, kısaca 7 yıl geçmiş tanıştığı Safter Bağatur ile acun evine ahzetmek amacıyla evvel adımı attı. 20 yıldır binlerce çiftin düğününde fon alarak mutluluklarına eş olan Fecir, zat nişanında üstelik mikrofonu elinden bırakmadı. Orkestra eşliğinde Kürtçe şarkılar seslendiren Tan, davetliler yoluyla dakikalarca alkışlandı. Birbirinden evire çevire ezgilerle nişanına nitelik katan Fecir, katılan davetlilere da heyecanlı dakikalar yaşattı. Terane söylerken aynı yandan Safter Bağatur ile unutulmaz anlar yaşayan Tan, nişanında doyasıya eğlenerek halay çekti.

Kişi nişanında tayf almanın farklı ve iyice olduğunu tamlayan eş Ruken Fecir, “Müzisyenlik hayatına ego çocukken başladım. Kısaca 20 yıldır domestik sanatkâr adına düğünlerde ezgi söylüyorum. Birçok düğünde bulundum ve bir nice kişinin mutluluğuna eş oldum. Bugünde öz nişanımda haz ikna etmek kader oldu. Haddinden Fazla iyice ve farklıydı. Nişanımız fena hâlde geçti. Gelen herkese haddinden fazla teşekkürname ediyoruz” dedi.

7 yıllık kavuşma hayalini gerçekleştirdiğini söyleyen güveyi Safter Bağatur ise “Yaklaşık 7 yıldır kız arkadaşım ile aynı beraberliğimiz vardı. Özlük nişanında dahi yol ifham etmek felek oldu. Haddinden Fazla güzeldi, eğlendik. Mevrut herkesin ayağına sağlık. Teşekkürname ederiz” diyerek konuştu.

Share: