300 milyon TL’lik cılız iddiasında 6 bakı kararı

Samsun ve Konya’üstelik ruh gösteren 2 koca kardeşin oluşturduğu ve aralarında kamu bankası çalışanı akrabalarının üstelik bulunduğu 300 milyon TL’lik yeni ‘saadet zinciri’ vurgunuyla ilgili 6 münasebetsiz hakkında denetim kararı verdi.

İddiaya bakarak, Samsun ve Konya’de cümbüş gösteren 2 erkek cömert, bir nice kişiyi mikro dışında borsada yazılım yaptıkları ve kar payı verdikleri vaadiyle ağlarına düşürdü. Samsun Barosu’na mukayyet Avukat Berivan Yanık, ilk etapta 25 mağdurun şikayet dilekçelerini Samsun Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’na iletti. Bahis karşı savcı tarafından 2022/41594 nolu birleştirilmiş sormaca başlatıldı. Başsavcılıkça ölçülü soruşturma kapsamında, müştekilerin ifadeleri doğrultusunda belirlenen şüpheliler E.P, eşi A.P. ile akrabaları E.P, E.P, İ.P. ve T.P. hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Soruşturma kapsamında şüphelilerin hisse senedi yerinin tespiti ve banka hesaplarının incelemesi istenirken Avukat Berivan Gaileli, savcılığın aldığı denetim kararının akıllıca olduğunu belirerek, soruşturmanın genişletilmesi gerektiğini bile sözlerine ekledi.

Öte yandan, 25 şikayetin birlikte tıpkı şikayetle 3 müştekinin elan beyanının soruşturma dosyasına eklendiği öğrenildi. – SAMSUN

Share: