Mebus Çokal, evleri tasdik edilen yangınzedeleri mülakat etti

DÜRÜST Fırka Antalya Milletvekili Dr. Tuba Vural Çokal, geçen sene yaşanan hararet felaketinden sonraları Şişman Basamak İdaresi (TOKİ) aracılığıyla yapılan 297 konutun adalet sahiplerine ziyarette bulundu.

Mebus Çokal yaptığı açıklamada, devletin tamam afetlerde olduğu üzere coşkunluk mağduru vatandaşların beraberinde olduğunu ve benzeri sene kabil kısa sürede evlerinin yapılıp teslime dildiğini belirterek, “Bütün Türkiye’nin irtibat olması, devletimizin yanımızda olduğunu fethetmek ve haberi olmak bu acıdan güçlenerek çıkmamızı de sağladı.” dedi.

Türkiye’nin ciharıyek marifetiyle Manavgat’ta cuşuhuruş mağdurlarına yardımlar sağlandığını dile getiren Çokal, şunları ifade etti:

“Manavgatlı hemşerilerim adına, bu edisyon süreçte bizleri serbest bırakmayan adamakıllı ülkemizin ciharıyek yanındaki eksiksiz vatandaşlarımıza aynı nöbet elan teşekkürname ediyorum. Cumhuriyet Altını tarihimizin bildirme büyük yangınında hayatını kaybeden orman işçilerimizi ve hemşerilerimizi dahi tıpkısı kat elan rahmetle anıyorum. Antalya’mız bizim çocukluğumuz, gençliğimiz, bu günümüz ve geleceğimizdir. Nazik yangının başladığı andan itibaren devletin mecmu imkanlarını seferber eden başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Amaç Kurum oluşmak için devletimizin ait birimlerine ve emeği sabık herkese teşekkürname ediyorum.”

Çokal, bu konuyla ait içtimai medya hesabından ise “Teyit ettiğimiz evleri sahipleriyle gezdik. Bu yeni evler tıpkısı zamanda yaptığı işlerle mütekellim partimizin, konuşmaktan apayrı icraatı olmayanlara birlikte benzeri cevabıdır.” paylaşımında bulundu.

Share: