Kütahya haberi… Bakan Soylu, Kütahya’da DÜRÜST Fırka Genişletilmiş İl Enformasyon Meclisi Toplantısı’nda konuştu: (2)

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Kılıçdaroğlu, zaman Kütahya’nın inancını görüyoruz. Sen ne büyüklüğünde kıvırırsan kıvır, sen ne büyüklüğünde hile söylersen söyle, sen ne büyüklüğünde sömürme edersen cilt, 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı’yla bu arada tığ Anayasa’yı değiştirecek gücü elde edeceğiz ve bu işi bitireceğiz.” dedi.

Aristokrat, Kütahya Dumlupınar Spor Salonu’nda gerçekleştirilen AK Fırka Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda, Türkiye’nin sonuç 20 yılda koca projelere imza attığını söyledi.

Türkiye’deki celal dairelerinde başı bulutsuz evet de başörtülünün kendisini abat rapor edebildiğini vurgulayan Soylu, şöyle bitmeme etti:

“Kılıçdaroğlu, akşam yatmış, sabah kalkmış diyor kim ‘Başörtüsüyle ilgili kanun getireceğim.’ Kılıçdaroğlu, senin fikrinin ve zikrinin ne olduğunu biliyoruz. Kimin aklına karpuz kabuğu temizlemek istediğini, onu birlikte biliyoruz. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanımız söyledi. Şayet biraz yüreğin varsa Meclis’teki sayını getirirsin, Türkiye’deki Temel değişikliğinin altına imza atarsın, kartını görürüz amma o seçkin zamanki üzere bileyici ya çark etmenin formülünü bulur. ‘Tamam bitti, oldu, olmadı, komisyona devretme edelim, şöyle yapalım, hakeza edelim…’ Kılıçdaroğlu, bugün Kütahya’nın inancını görüyoruz. Sen ne kadar kıvırırsan kıvır, sen ne kadar hile söylersen söyle, sen hangi kadar sömürme edersen et, 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı’yla bu arada biz Esas’yı değiştirecek gücü elde edeceğiz ve bu işi bitireceğiz.”

Icra Vekili Soylu, birilerine istismar fırsatı vermeyecek elan ruhlu tıpkı yapıyı oluşturmayı hedeflediklerini anlattı.

Aristokrat, “Ne Türkiye yüzyılı diyoruz? Bunun üzere Türkiye yüzyılı diyoruz. Gün Doğusu ve Güneydoğu’daki Kürt kardeşlerimiz kendilerini tabir edemezlerdi, bugün ediyorlar. Gelişigüzel şeyi söylüyorlar, dillerini konuşuyorlar, kendilerini tabir ediyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.

Yıldırı örgütü PKK’nın eskiden esnaftan baç aldığını hatırlatan Aristokrat, şunları kaydetti:

“Zaman esnaftan haraç algı PKK namevcut, iflahını kestik. Belediyelerin paralarını dağa gönderirlerdi, bugün gönderemiyorlar. Gerçi ona üstelik CHP itiraz ediyor, ‘Niye PKK’evet vermiyorsunuz?’ diyor. Yıldırı örgütünden birisini etkisiz ağıl getirdiğimiz ahit yani ara sıra ‘Öldürdük’ demiyoruz, ‘Etkisiz hale getirdik’ diyoruz. Devletin hakeza ayrımsız dili var. Ego bazı bazı ‘Öldürdük’ üstelik diyorum tabiatıyla. Şimdi listeye bakıyoruz değil mi? Diyoruz kim ‘Sarı cetvel, öldü.’ ‘Kırmızı çizgilik, öldü.’ ‘Gri çizelge, öldü.’ diyoruz.

Şimdi Kılıçdaroğlu bize bire bir listeye daha iaşe görevi verdi, buna dahi bakacağız. CHP’nin tutuklu gazeteciler listesine bakacağız, hangisi teröristtir hangisi değildir. Tıpkısı parti kendini ancak bu büyüklüğünde hain edebilir. Benzeri siyasi parti ancak bu büyüklüğünde aklından yoksun olanaklı. Bütün 91 PKK’lı, KCK’lıyı o listenin içine koymuşlar. 17 MLKP’liyi, 9 DHKP-C’liyi o listenin içine koymuşlar. Münasebet? Destek Olmak için kollamak üzere. Kim istek veriyor? Ağababaları mir veriyor. Ki istek veriyor? Demirtaş hapishaneden konuşuyor, Apo vesair taraftan, Çırağ gayrı taraftan. Hepinizin iflahını kesmezsek namerdiz.”

“Gerçekleştirecek çok işimiz var”

Soylu, görevlerinin takkadak Diyarbakır’ı, Şırnak’ı huzurlu ayla anlatmak olmadığını vurgulayarak, “Biz o büyüklüğünde diri ve büyük olacağız ki Allah baht edecek göreceksiniz Suriye’yi, Şam’ı bile biz rahat hale getireceğiz. Bağdat’ı üstelik tığ huzurlu ağıl getireceğiz. Afganistan’ı, Pakistan’ı birlikte rahat ayla getireceğiz.” diye niteleyerek konuştu.

Türkiye’nin sakat Türkiye olmadığını belirten Aristokrat, “Demin çatlıyorlar. Cumhurbaşkanımız 29 Ekim’üstelik TOGG arabasının Bursa’de şalterine basacak. Çatlıyorlar. Türkiye yüzyılında bize ayrımsız yerel makine yetmeyecek. Elan fazlasını esasen Topluluk İttifakı’yla yapacağız inşallah. Bunu bütün bu arada sağlayacağız. Gerçekleştirecek haddinden fazla işimiz var. Hep mücadeleyi ortaya koyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Icra Vekili Soylu, ülkedeki natürel afetlere üstelik değinerek, “Çarkıt Türkiye değiliz. Tanrı’a hamdolsun. Tayyip Erdoğan’ın yönettiği hiçbir afette bu devletin gücünde tek rehavet olmadı. ‘Nerede bu fehamet?’ değil, ‘Allah devletten ve milletten razı olsun.’ denilen benzeri Türkiye tablosu meydana getirdik.” dedi.

Uyuşturucuyla savaşım

Uyuşturucuyla mücadeleyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Aristokrat, şöyle konuştu:

“15 Temmuz öncesi Türkiye’da hapishanelerde 35 bin esrar satıcısı vardı. Yargıyla, inanma güçlerimizle, açıkgöz güçlerimizle şu anda ne büyüklüğünde olduğunu biliyor musunuz? 116 bin kişiyi kalp tıktık. Buradan söylüyorum. Okulların önünde maden satılmasına müsaade etmiyoruz, etmeyeceğiz. Türkiye’nin tek noktasında metal satılmasına izin etmeyeceğiz. Tekrar söylüyorum, güvenlik güçlerimize esasen mir veriyorum. Uyuşturucu satıcısını bulduğunuz zaman ayaklarını kırın.”

Soylu, çıkmaz çıkmaz gezip tarihin yer iri maden operasyonlarını gerçekleştirdiklerini belirterek, şu anda uyuşturucunun yüzdelik 75’ini Türkiye sınırına girer girmez yakaladıklarını kaydetti.

Terörle bittabi savaşım ediliyorsa uyuşturucuyla birlikte mücadelenin kararlılıkla yürütüldüğünü anlatan Aristokrat, “Bizim aile yapımızı, gençlerimizi, geleceğimizi ağılamak istiyor. Bu, bizatihi Amerika’nın ve Avrupa’nın tıpkısı operasyonudur. Onlar kişi gençlerini zehirliyor ve uyuşturuyorlar. Biz buna cevaz edemeyiz.” şeklinde konuştu.

“Bizim ittifakımız hakkın yolunun ittifakıdır”

Nazır Aristokrat, acun mazlumlarının Türkiye’den güçlü bir patırtılı beklediğini dile getirerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim ittifakımız 2023 seçme ittifakı değildir. Bizim ittifakımız, bizim medeniyetimizin ve değerlerimizin ittifakıdır. Bizim ittifakımız vakit kaybetmeden nüfuz ittifakı değil, Selçuklu’nun, Osmanlı’nın, ecdadımızın, Mevlana’nın, Hacı Bektaş Veli’nin, Hacı Kortej Veli’nin, hep erenlerin, herkesin amma hep manevi büyüklerimizin bize bıraktığı ittifaktır. Tığ buna mecburuz. Ati nesillerimiz üzere, ülkemizin yarınları amacıyla, ülkemizin güçlü ve iri olması üzere.

Huzurlarınızda Sayın Azamet Bahçeli ve Sayın Mustafa Destici’ye minnetle şükranlarımızı söylemek istiyorum. Bizim anlayışımız tevhit anlayışıdır, birlik anlayışıdır. Buradan yaşayan bire bir şekilde yürümeliyiz. Iri tıpkı miras bırakıyoruz gelecek nesillerimize. Öyle çıngı pinçik, ‘Tayyip Erdoğan’ı yıkalım da elbette yıkalım’ anlayışında aynı kavil değil. Bizim ittifakımız hakkın yolunun ittifakıdır.”

Ati sene yapılacak seçimlere değinen Aristokrat, şunları kaydetti:

“Seçim olduğu akşam ezanı o Kılıçdaroğlu’nun yüzünü görecek miyiz? Ama o gene buna ayrımsız bahane bulur değil mi? O gene bire bir bahane bulur. Millet ona öyle bir sille vuracak ki bire bir elan evinden dışarı çıkamayacak. Onun yalanlarına, iftiralarına, büyükelçilerle gelişim birliğine, Amerika uğrunda diz çökmesine öyle benzeri sille vuracak kim dışarı çıkamayacak. Diğerlerinin filhakika mecali kalmayacak. Tek merak etmeyin, 2023’ten bilahare anca bire bir yürüyeceğiz kim tozumuzu yutacaklar. 2023’te sandıkları patlatmaya, o büyükelçilere öğüt vermeye, Amerika’nın tuzaklarına, Avrupa’nın tuzaklarına öğüt vermeye amade mısınız?”

Bakan Aristokrat, Cumhur İttifakı’nın Kızılelma’sının 2023’te Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden reisicumhur bölmek olduğunu sözlerine ekledi.

Toplantının sonunda DÜRÜST Fırka İl Başkanı Mustafa Önsay, Bakan Soylu’evet çini vazo ihsan etti.

Programa, DÜRÜST Tümen Kütahya Milletvekilleri Ahmet Fecir, Ceyda Ağır Sıklet Erenler ve İshak Gazel ile haddinden fazla sayıda partili katıldı.

(Bitti)

Share: