Kumluca ilçesinde kontrol altına alınan yangında gâh evler ve seralarda kötülük oluştu

Antalya’nın Kumluca ilçesinde öğleden sonradan başlayan ve akşam ezanı saatlerinde arama altına alınabilen orman yangınında kâh camekân ve evlerde bölümsel hasar oluştuğu bildirildi.

Beykonak Mahallesi’nde öğleden sonra başlayan ve rüzgarın etkisiyle gücük sürede büyüyen yangına, Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ve Kumluca Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerince arazözlerle, vatandaşlar aracılığıyla su tankerleriyle karadan, ilkokul hararet itfa uçağı, iki helikopterle havadan müdahale edildi.

Rüzgara karşın ekiplerin müdahalesiyle tahminî iki saatte arama altına alınabilen yangında, ara sıra vatandaşlara ilişkin limon bahçesi ve evler beis gördü.

Vatandaşlar birlikte plastik örtüleri yanan seralarını ve evlerini yangına cebin koruyabilmek için kişi imkanlarıyla yangına engelleme etti.

Yangın bölgesinde soğutma çalışmaları bitmeme ederken, Kumluca Belediyesi vasıtasıyla yangında görev düzlük ekiplere kumanya dağıtıldı.

Kumluca Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri, coşkunluk bölgesinde soğutma çalışmalarının şeb boyunca bitmeme edeceğini bildirdi.

Share: