Komando değil itfaiye eri

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ofis Başkanlığı’na bakir alınacak personeller çeşitli kılgısal sınavlardan geçirilirken, personeller ise sunma ferah hizmeti verebilmek amacıyla muhtelif zorluklardaki parkurlarda eğitimlerine bitmeme ediyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ofis Başkanlığı, 2023 yılında yaptığı alımlarla yaş ortalamasını henüz birlikte gençleştirdi. İşe yıpranmamış alınacak şoförler, mütenevvi sınavlardan geçirilirken, kâin personellerin eğitimleri ise komando eğitimlerini aratmıyor. Sıkışmalı ilçe, ateş, kurtarma kadar olaylarda eğitimlerini sürdüren itfaiye personelleri; günün 24 saati vatandaşa hizmet etmek için hazır kıta bekliyor. Eğitimler ve personel kurum sınavları ile ilişik bilgiler veren İtfaiye Kat Başkanı Mustafa Kızılkan; “Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı olarak gözyaşı ortalamamız 2021 yılında 52’ye yaklaşmışken, Kayseri Büyükşehir Belediyemizin kullanılmamış alımlarıyla beraber yaş ortalamamız şuanda 48’in altına düşmüştür. Toplanmış 58 personelin alımı 2023 içerisinde gerçekleştirildi. Personel alımında mecmu 280’in üstünde müracaat bahis konusu oldu. Geçmiş telaki henüz bilahare slolomlar yapmak ve uygulamalar cereyan etmek kanalıyla personel seçimi gerçekleştirildi. Mülakattan ahir uygulamalarda başarı gösteren arkadaşlar parkurlarda, Z parkur, sağa köle, geri geri köle ve slolom yaptırmak aracılığıyla vesile yararlanma becerileri yöre plana çıkartıldı. Motosiklet bilgisi, yüksekte faaliyet ve güçlükle kayran fobilerine karşı bile uygulama geçmek suretiyle personel seçimi gerçekleştirildi. Kayseri halkına sunma ongun şekilde hizmet vermesi üzere eğitimlerimiz devam etmektedir” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri toplamda 17 istasyon, 347 personel ve 55 vasıta ile vatandaşların yardımına koşmaya devam ediyor. İtfaiye ekipleri Aile ayında 220’si ateş, 74’ü trafik kazası, 1’i taşma ve 143’ü istirdat koyulmak üzere toplamda 438 olaya engelleme etti. – KAYSERİ

Share: