Kızını ve nişanlısını öldüren babanın ifadesi ortaya daha çok: Silah çekti, yakalayıp ikisinin de kafasına sıktım

Çukurova ilçesine sınırlı Örcün Mahallesi’nde ormanlık alanda 28 Gücük Ay haset çevredeki vatandaşlar başlarından tutkun bir koca ile benzeri kadını görerek durumu düzenlilik güçlerine bildirdi. Polis Güçleri ekipleri, ölen kadının Zülfiye Dopoğlu (24), ölen erkeğin birlikte Abdülsamet Yetişkin (27) olduğunu belirledi.

KATİL, GENÇ KADININ BABASI ÇIKTI

Adana polisi olayla angajmanlı şüpheli veya şüphelileri ulaşmak için iş başlattı. Yapılan çalışmada öldürülen karı ve erkeğin nişanlı olduğu belirlendi. Polis fenomen adına vürut güzergahındaki güvenlik kameralarını inceledi. Yapılan incelemede bir otomobilin şipşak gittiği tayin edildi. Polis otomobilin hızlı gitmesinden şüphelenerek aracın sahibini tespit etti. Makine, hayatını kaybeden kızın babası Mehmet D.’ye (49) ilişkin bundan sonra. Polis Güçleri, sakil babayı Sarıçam ilçesindeki evine dominant yaparak yakaladı. Çirkin, emniyete getirilerek sorguya alındı.

KONUŞMAK İÇİN BULUŞMUŞLAR

Şüpheli babanın ifadesinde kızının Muhteşem ile evlenmesine razı olmadığını belirterek, “Bu nedenle olaydan iki bölüm önce kızım beni polise şikayet ederek evden ayrıldı. Nişanlısı ile bambaşka ile gittiler. Daha sonra ego telefonla nişanlısını arayıp konuştum. Nişanlısı benden kızımı bırakmam karşılığında toprak istedi. Ego da akseptans ettim eş konuşalım dedi. Adana’ya geldiler otomobilime alıp ormanlık alana gittik. Aynı süre konuştuk. Kızımın nişanlısı aynı süre sonra arabadan inip bana zırh çekerek ‘sen bizi buraya anlamsız çağırmazsın ne yapacaksın’ dedi. Ben da arabadan inip aynı boşlukta Oylumlu’ın üzerine atlayarak elinden silahı alıp kafasına zehir ettim. Bunun konusunda kızım üstelik bana reaksiyon gösterdi. Bu nedenle onu de silahı doğrulttum. Kızım kaçmaya çalıştı peşinden gidip onun da kafasına sıktım. Sonra olay yerinden otomobil ile derhâl ayrıldım” dediği öne sürüldü.

TUTUKLANDI

Baba ifadesinin arkası sıra adliyeye irsal edildi. Meşkûk çıkarıldığı gözetleyici hazar ukubet hakimliği aracılığıyla tutuklandı.

Share: