KIRKLARELİ – İçişleri Bakanı Soylu Kırklareli’de değişik ziyaretlerde bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,”Ati nesillerimizin önüne hareketli ayrımsız Türkiye, balaban tıpkısı Türkiye’yi, hep riskleri alarak bırakmak zorundayız” dedi.

DÜRÜST Tümen Kırklareli İl Başkanlığını ziyaretinde Soylu, DÜRÜST Parti’nin Türkiye’ye nazik hizmetler yaptığını anlattı.

Soylu, “Türkiye’da büyük iş başardınız herkese rağmen, seçme şeye rağmen başardınız. Türkiye’da iri bire bir bükülme oluşturdunuz. Dünyaya rağmen, Türkiye’yi istemeyenlere karşın ve Türkiye’nin ayağına çelme takıp coğrafyayı hep istikrarsızlıkların içerisine oyulgamak isteyenlere karşın iri benzeri inhina yaptınız.” dedi.

Eski Başbakan Adnan Menderes ve arkadaşlarının ölüm cezası edilişlerinin 61. yılı olduğunu anımsatan Soylu, idamları gerçekleştirenlerin ati nesillere üstelik düşünce ödeme amacı güttüklerini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Adnan Menderes’i idam cezası edenler, yalnız Menderes’i asmak amacıyla idam etmediler. Hepimize bir tasavvur verdiler, gelecek nesillere ‘Bu ülkeyi siz yönetemezsiniz’ dediler. Cenabıhak razı olsun 21. asrın baştan itibaren bu ülkede iri devrimler oluşturdunuz. Bizim burnumuzu Şarki Akdeniz’e sokturmazlardı. Yaptıklarınızla, gerçekleştirdiklerinizle, ortaya koyduğunuz iradeyle 17-25 Aralık’ta izansız aşama atmamakla, 6-8 Ekim olaylarına teyit olmamakla, 15 Temmuz darbesine engelsiz ellerinizle bu arada mücadele etmenizle alay malay zaman Maşrık Akdeniz’bile bugün Karadeniz’de öz anlayışını ortaya koyan benzeri taraftan enerji arayan, tıpkı taraftan gaz arayan, dünya ‘sen hangi yapıyorsun, buralara giremezsin’ demesine rağmen ego mutlak ve bağımsız milletvekili ülkeyim etrafımdaki coğrafyada hakkımı müzaheret etmek benim bildirme esas vazifemdir diye niteleyerek…”

2002 yılı başından itibaren YANLIŞSIZ Parti ve zaman Cumhur İttifakı’yla bu arada Türkiye’ye özgürlük ve özgürlük bayrağının çekildiğini vurgulayan Aristokrat, “Bu ülkede yapılamayacak seçkin şeyi ‘beceremezsiniz, gerçekleştiremezsiniz, yapamazsınız’ dedikleri değme şeyi Cenabıhak’ın izniyle liderimize olan sadakatimizle gelişigüzel gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Türk milletinin idamlarla, darbelerle korkutulduğunu, gelişigüzel 10 yılda bire bir çarpış yapıldığını amma Türk milletinin bu korkuları yendiğinin altını çizen Soylu, şöyle konuştu:

“Yalın Kat tıpkısı gelişim değildi. Bu ülkede insanları ‘başı örtüsüz ve başı örtülü’ kendisine ayırdılar ve ‘bunu bire bir daha bir araya getiremezsiniz’ dediler. Siz o korkuyu yendiniz. Bu ülkede ‘siz Ayasofya’yı açamazsınız, Ayasofya’yı açarsanız bize cebin başkaldırışınızdır’ dediler. Bu ülkenin Reisicumhur imzasıyla, bu millete olan güvenciyle beraber Ayasofya’yı açtı ve bu başkaldırıyı ortaya koydu. Burada size söylüyorum, insanlar birbirine bu ülkenin geçmişinde fısıldayarak ‘bizim otomobilimiz ne olacak?’ diye sorarlardı. Küşade ve net. Çünkü bu ülkede makine fethetmek isteyenin feleğini inatçı çevirmişlerdi. Uçak fethetmek isteyenin feleğini huysuz çevirmişlerdi. Tarh Etmek isteyenin feleğini olumsuz çevirmişlerdi.”

-“Bu oyunun arkasında Amerika ve Avrupa vardır”

Türkiye’yi göbekten kapalı ayrımsız devlet haline ifade etmek isteyenler olduğunu belirten Soylu, şunları söyledi:

“Biz Amerika’ya göbekten sınırlanmış olacağız, Avrupa’ya göbekten sınırlanmış olacağız, onlar hangi mir verirlerse onu kelimesi kelimesine yerine getireceğiz aynı büyüklük modunda bizi görüyorlardı. Bugün velev kim büyükelçilerle masaya oturanlar yeniden aynısını görüyorlar. Amma bu organizasyon bugün Cumhur İttifakı iri benzeri inançla bilcümle engelleri aşarak, şurası size bildirmek istiyorum, siz bükülme gerçekleştirdiniz ve mazlum ve kıygın ülkelere bile milletlerin nasıl inhina gerçekleştireceğini söylediniz.

Eğer bu iradeyi ortaya koymasaydınız, siz koymasaydınız 17-25 aralıktan sonraları 2014 seçimlerinde tasdik olsaydınız, 6-8 Ilk Teşrin olaylarından bilahare doğrulama olsaydınız 7 Haziran’birlikte, kasım seçimlerinde teyit olsaydınız, 15 Temmuz’dan bilahare konfirmasyon olsaydınız, Hakurk’tan Afrin’e büyüklüğünde yıldırı koridorunu bugün kurmuşlardı. Bunu haddinden fazla açık söylüyorum. Yalnız bu ülkenin bugünlerini değil, bu ülkenin yarınlarını da hava alacaklardı ve teslim olacaklardı. Bu oyunun arkasında Amerika ve Avrupa vardır. Biz hoppadak PKK’yı mağlup etmiyoruz, tığ çabucak FETÖ’yü yenik etmiyoruz, biz vakit kaybetmeden konuşu saldırıları bize tetikleyenleri mağlup etmiyoruz yıllarca bu ülkenin kalkınmasını, gelişmesini istemeyen gine söylüyorum göbekten onlara sınırlanmış olmamızı isteyen Amerika’yı ve Avrupa’yı yeniyoruz ve Recep Tayyip Erdoğan’la yeniyoruz, Cumhur İttifakı’yla yeniyoruz.”

“Geçmişin verdiği hasarları bakir onarıyoruz”

Misyonlarının kullanılmamış başladığını belirten Soylu, “Geçmişin verdiği hasarları yıpranmamış onarıyoruz” ifadesini kullandı.

Halk İttifakı’nın Türkiye’ye elan dolgunca yerlere getireceğine bel fail Aristokrat “Demincek sadece bulunduğumuz çağın zir yapısını yapmadık, tıpkısı zamanda geçmişin açıklarını kapattık, tıpkı zamanda 21. yüzyılın tamamının ast yapısını gerçekleştirdik. Demincek yıpranmamış başlıyoruz, akın etmek zamanı. Göreceksiniz DÜRÜST Tümen ile Topluluk ittifakı ile MHP ile BBP ile öyle ayrımsız seyahat ortaya koyacağız kim elden ülkemizin değil etrafımızdaki coğrafyaya biçtikleri o makus tarihi zir art edeceğiz ve insanlığa tıpkısı ülkenin dünyaya kuşkusuz hayır olduğunu beraber göstereceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

2023’ün takkadak tıpkısı intihap yılı olmadığını, Cumhuriyetin birinci asrından ikinci asrına devri olduğunu kaydeden Aristokrat, “Yani tığ cumhuriyetin hem bir numara asrını yaşadık, sıkıntıları dertleri baskıları, zorlukları, zorbalıkları, küstahlıkları, özgürlüklerimizin kısıtlanmasını, bize yukarıdan aşağıya inç sallayanları, bizi iki paralık görenleri, basit görenleri amma ondan kurtulmasını ve ayaklarımızı üzerinde durmasını sağladık.” dedi.

“Deminden Cumhuriyetin ikinci asrına 29 Ilk Teşrin 2023’te bilcümle birlikte gidiyoruz” diyen Soylu, “29 Ilk Teşrin 2023’te bakir bire bir asrı gine bu nesille bu arada Cenabıhak’ın izniyle birlikte yakalayacağız. Amma bu asırda bire bir önce asırda yani gündeş asırda yaşadıklarımızı ati nesillerimize bırakmamamız lazım. Bizim yaşadıklarımızdan aldığımız tecrübeyle onların önlerindeki engebeleri ağız ağıza kaldırmamız geçişsiz. ve bütün alay malay kaldırmamız geçişsiz. Bu okazyon önümüzdedir, bu vesile heba etmememiz lazım. Onun üzere haddinden fazla gitmek çok çaba yorumlamak ve haddinden fazla dövüşmek gerekir.” diye niteleyerek konuştu.

Bakan Soylu, Türkiye’nin etrafındaki bütün coğrafyalarda Türkiye sevgisi ve Recep Tayyip Erdoğan sevgisi olduğunu belirterek, Türkiye’den beklentisi olan dokuz canlı çok ülkenin olduğuna dikkati çekerek, “Gelecek nesillerimizin önüne aktif bir Türkiye, iri aynı Türkiye’yi, bilcümle riskleri alarak bırakmak zorundayız. Çokça işlemek zorundayız.” dedi.

Teşkilat üyelerine “çok çalışılması” gerektiğini anlatım eden Soylu, şunları kaydetti:

“2023 seçimlerinde adım adım seçkin yere gireceğiz. adım adım herkese anlatacağız, yavaş yavaş bu ülkeyi nerelerden getirdiğimizi, nerelere getireceğimizi, gelecekte neler yapacağımızı güzeşte Türkiye’nin hangi hallere sokulması geçişsiz geldiğine izin etmediğimizi sorumluluk eğmediğimiz, meni bükmediğimizi anlatmaya çalışacağız. Cins tür zorluklarla karşılaştığımızı ama masalara oturup bu ülkenin özgürlüklerini bu ülkenin bağımsızlığını birilerine peşkeş çekmediğimizi, dirlik üzere büyüklük üzere seçimde 3 çıngı düşünce ahzetmek üzere bu ülkeyi satmaya çalışanlara, bu ülkeyi Amerika’ya devretme etmeye çalışanlara okazyon tanımadığımızı, bu ülkenin zat kaynakları ile bu arada büyüyeceğini onlara anlatmalıyız.”

“Birbirlerine düşmüşler, alttan birbirlerini bıçaklıyorlar”

Ulus İttifakı’na seçimlerde milletin karşılık vereceğini ifade fail Soylu, “Bir taraftan FETÖ ile anlaşacaklar bire bir taraftan PKK ile anlaşacaklar, bire bir taraftan hat ötesinde teskereye yarayışlı oyu verecekler, ayrımsız taraftan bu ülkenin bütün sağtöresel değerlerine saldıracaklar. Avrupa’ya ve Amerika’nın onlara ne dediyse hepsine konfirmasyon olacaklar. Bu ülkede milletin karşısına çıkacaklar. Ulus bunların boyasını önümüzdeki seçimde bire bir şekilde akıtacak, dökecek ve takke düşecek yağır görünecek.” diye niteleyerek konuştu.

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sakarya ziyaretine bile değinen Aristokrat, “Eş Sakarya’ya gidiyor, coğrafya bilimci namevcut, tarih bilimci bulunmayan. Bir üstelik Sakaryalıların huzurunda söylüyor. Onlar biliyorlar her şeyin hangi olduğunu, nasıl olduğunu. Ayrımsız dahi Türkiye Cumhuriyeti devletini yönetim etmeye bunlar hep bu arada talip oluyorlar. Birbirlerine düşmüşler, alttan birbirlerini bıçaklıyorlar. Dertleri memleketimize, milletimize bakım değil, ‘ne televizyonu ben sahipleneceğim’. Millete hizmet üzerine tıpkısı uğraş ortaya koymuyorlar. Medyanın sahiplenmesi üzerine tıpkısı savaş ortaya koyuyorlar. Tanrı esirgesin Allah milletimizin eline bunları düşürmesin.” ifadelerini kullandı.

“Ölçünüz Cumhurbaşkanımız olsun. Akşam – gündüz müteharrik, değme saniyeyi bu devlet amacıyla, bu insanlık amacıyla, ‘acaba hangi yapabilirim’ diyerek değerlendiren, herhangi bir türlü saldırıya sine geren ve hep bu saldırılarla gelişigüzel bu saldırıları yenik etmeyi başaran, milletle bu arada olan bir Cumhurbaşkanımız var. O dünyanın yer zihayat lideri şu zaman.” diyen Aristokrat, Reisicumhur Erdoğan’ın milleti yanıltacak tek adımı bugüne kadar atmadığını, inanılır ve dinç benzeri şef olduğunu sözlerine ekledi.

Aristokrat, daha sonraları Sav Ocakları Kırklareli Başkanlığı ve MHP Kırklareli İl Başkanlığını müzakere etti.Share: