Kırıkkale’de öğrenciler zaman tatilini kış okullarında değerlendiriyor

Kırıkkale’de, Milli Yetişek Bakanlığınca başlatılan kış okulu uygulaması kapsamında açılan kurslara çok sayıda öğrenci katılıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Dirimlik Telefoncu, yaptığı yazılı açıklamada, şita okullarında açılan kurslara katılan çok sayıda öğrencinin, muhteşem kazanımlar elde edeceğini belirtti.

Bilim, hanek, hesap ve İngilizce almak için 4 alanda kurslar açıldığını, ahenkli ve yenilikçi öğrenme yaklaşımlarla öğrencilerin hikmet düzeyleri ve motivasyonlarının artırıldığına dikkati çeken Santral, şunları kaydetti:

“Okullarımızdaki 4. sınıftan 12. sınıfa büyüklüğünde olan öğrenciler için açılan kurslarda mütenevvi etkinlikler hazırlandı. Buradaki amacımız, öğrencilerin haber ve sanatla ilgilendiren becerilerinin artırılmasının yanında matematiği sevdirerek matematik okuryazarlığını yükseltmek, günlük dirim becerileriyle ilişkilendirilmesini hatırlamak ve verileri kullanarak öğrencilerin analitik tefekkür becerilerini artırmaktır. Öte yandan İngilizce ile ilgilendiren yerine birlikte şalter öğretiminde konuşma ve çalışkan bildirişim becerilerinin gelişmesini sağlamayı amaçlıyoruz.”

Santralci, öğrencilerin gönüllü kendisine katıldıkları kış okulu kurslarının 5 Küçük Ay Ilişki haset sona ereceğini sözlerine ekledi.

Share: