Kılıçdaroğlu, Ankara’da Karı Hanımları ile Tıpkı Araya Geldi: “Açlıkla, Yoksullukla, İşsizlikle Yaşamak İstemiyorum.

CHP Avrat Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun familya kadınları ile buluşmasında; “21 yıllık kabusun yürümek için olduğu bire bir maratonun serencam 100 metresinin içerisindeyiz. Henüz altılı ganyan masanın kararını açıklamadığı bu günlerde sizlerin, bizlerin gönlündeki aday muhtemelen değil mi? Bizler biliyoruz ki bu namzet Umumi Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olduğu takdirde işimiz çok bayağı” dedi. Sivaslı tıpkı karı bile “20 yıllık DÜRÜST Partili olarak çocuklarıma, ‘Hakkımı helal etmem SELIM Parti’den vazgeçersen’ derken ego deminden koyu Kılıçdaroğlu partisindenim. Zira açlıkla, yoksullukla, işsizlikle aylamak istemiyorum. Ben geleceğimi göremiyorum, çocuklarım görsün istiyorum” diyerek konuştu.

CHP Lideri Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Ankara’da CHP Genel Merkezi’nde karı kadınlarıyla benzeri araya geldi. Kılıçdaroğlu’nun kadınlarla buluşmasına CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka de katıldı.

Aylin Nazlıaka, şöyle konuştu:

“Sevgili kız kardeşlerim sizler tencerede vücut mi çağlayık ağrı mi çağlayık arz gür bilenlersiniz. Sizler bu ülkenin kaderini değiştirmek üzere gövdesini taşın altına koymaya hazır olanlarsınız. Sizler ‘Geçen yüzyılın kaderini ayrımsız Kemal değiştirdi, bu yüzyılın kaderini birlikte kökeninden ayrımsız Kemal değiştirecek’ diyenlersiniz. Bu ülkede karı koyulmak print eş cavlamak süssüz. Bu seçme tığ kadınlar için yaşamla ölüm ortada bir tercih olacak. 21 yıllık kabusun kalmak amacıyla olduğu tıpkısı maratonun akıbet 100 metresinin içerisindeyiz. Daha 6’lı masanın kararını açıklamadığı bu günlerde sizlerin, bizlerin gönlündeki aday belli değil mi? Şu anda bu kararın üstünde ayrımsız kaime ortaya koyamayız. Bizler biliyoruz ki bu aday Umumi Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olduğu takdirde işimiz haddinden fazla yalınç. Bu zorlamasız bizi rehavete düşürecek zahmetsiz olmasın.

“BİR TARAFTA CAMDAN KONUŞAN VAR DİĞER TARAFTA CANDAN MÜTEKELLIM VAR. TERCİH ŞİMDİDEN BELLİDİR. GELİYOR GELMEKTE OLAN”

Diyeceğiz ki sahada ‘Yeğleme sizin. Tıpkısı tarafta avrat erkek eşitliğine inanmıyorum diyerek bir zekâ var, farklı tarafta denklik mücadelesinin zarfında samimi olarak düz kayran Sayın Eksiksizlik Kılıçdaroğlu var’ diyeceksiniz. Gine diyeceksiniz ki ‘Tıpkı tarafta kadın cinayetlerinde nüsha kendisine bahseden, kadına yönelik şiddeti tolere edilebilir bulan bire bir idrak var, sair tarafta iktidara geldiğimizde ilk 24 saat içerisinde İstanbul Sözleşmesi’ni yürürlüğe koyacak olan Kemal Kılıçdaroğlu var.’ Bir tarafta yoksulluğu yönetmen bunu politik ranta dönüştürmeye müteharrik, müzaheret yaptığı vatandaş sayısı arttıkça bundan utanacağına çekicilik duyan ayrımsız basiret var. Değişik tarafta ise hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek diyen, bunun amacıyla iktidarımızda aile destekleri sigortasını derhal uygulamaya koyacak olan ve yoksulluğu çevrilemek değil başlamak amacıyla uğraş fail Sayın Eksiksizlik Kılıçdaroğlu var. Kısacası benzeri tarafta camdan mütekellim var diğer tarafta ilgiyle mütekellim var. Yeğleme şimdiden bellidir. Geliyor gelmekte olan.”

Nazlıaka’nın peşi sıra meze düzlük kadınlar sorunlarını anlatarak Kılıçdaroğlu’na taleplerini iletti. Hayvancılıkla ve çiftçilikle uğraştığını belirten kadın şöyle konuştu:

“100 LİRAYA ALDIĞIM AĞIZOTU 400 LİRA OLDU. BAKAMIYORUM”

“Bundan 3-4 sene geçmiş 5-6 kesim hayvanım vardı. O ahit 115 liraydı yem fiyatları. Uygundu, bakabiliyorduk, kenara tıpkı şeyler koyabiliyordum, çocuklarımı okutuyordum. Bu seneye bakarsanız yüzde 100 değil belki da yüzdelik 300 arttı. 100 liraya aldığım yem 400 liralık oldu. Bakamıyorum, 1 pare bıraktım o bile evladımın hatırına. Yüzü astarını geçti. Şu anda efsanevi bize değil birlikte biz hayvana bakıyoruz. Fındık işçileri, ocak sahibi müstahsil onlar üstelik ağırlık durumda. Süt reşit 23 teklik. Fındık 46 lira, 46 liradan mazotunu, gübresini, insanların, işçiliğini adama hangi kalacak ki? Size yalvarıyorum, biz sizin arkanızdayız, bizi kurtarın, hep oylarımız sizin, umudumuz sizsiniz Kılıçdaroğlu.”

Kayseri’den geldiğini belirten zor eş dahi şunları dile getirdi:

“İSTANBUL’DA OKUYAN BİR OĞLUM VAR, ARKADAŞININ EVİNDE KALIYOR ONA KİRALIK AILE BULAMIYORUM”

“İçinde bulunduğumuz soylu erki krizden yağlık buradaki bütün kadınlar pres durumdayız. Ego yıllarca bu ülkeye bakım etmiş tekaüt aynı anneyim. İstanbul’birlikte okuyan tıpkısı oğlum var, şu zaman eğreti olarak arkadaşının evinde kalıyor amma ego ona kiralık familya bulamıyorum. Bunun üzüntüsü ben bile çokça ağır olduğu için oğluma üstelik yansıyor, çaresiz bakıyor geleceğe.”

Sivas’tan geldiğini ifade eden eş birlikte şunları belirtti:

“BEN GELECEĞİMİ GÖREMİYORUM, ÇOCUKLARIM GÖRSÜN İSTİYORUM”

“20 yıllık Selim Partili yerine çocuklarıma ‘Hakkımı helal etmem Doğru Parti’den vazgeçersen’ derken ben demin yoğun Kılıçdaroğlu partisindenim. Ben Ak Partili namına döndüysem imge ediyorum kim bilcümle kadınlar dönmüştür. Zira açlıkla, yoksullukla, işsizlikle daim olmak istemiyorum.  Ego geleceğimi göremiyorum, çocuklarım görsün istiyorum.”

Diyarbakır’dan gelen tıpkısı avrat üstelik şunları söyledi:

“KIZIM İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ ATANAMADI, ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA ALIYOR, HUSUSI OKULDA ÇALIŞIYOR”

“Ben ayrımsız emekliyim, zahmetli maaşı ile geçinemiyorum. Sebep yaradan mütekait maaşı bize yetmiyor? Geçim olmuyor. Kızım İngilizce öğretmeni atanamadı, asgari ücretin altında alıyor, özel okulda çalışıyor. İnanıyorum, güveniyorum sana. Seni çok destekliyoruz.”

Karadenizli bir avrat üstelik “Ne istiyorum deminden başkanımdan; kadın cinayeti tıpkısı, 6 yaşındaki kız… O hiç defterime yazılmaz, yazmasın Tanrı. Marketlerdeki faziletli fiyatlar, vatandaşımız geçinemiyor, paraları bulunmayan” dedi.

Burdur’dan gelen kadın birlikte “Pahalılıkta hayvanlarımı, traktörümü sattım. Gelişigüzel şeyin ucuzlamasını istiyorum Kılıçdaroğlu’ndan. Seni Cumhur Reisi görmek istiyorum” diyerek konuştu.

Share: