Kara yollarında format

Kişmiri yollarının yapım, bakım ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde alçak gidilmesi, gidiş geliş belen ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün öğün durumu bültenine göre, TEMA Otoyolu’nun Selimpaşa Kavşağı- Mahmutbey Gişeleri bölgesinde üstyapı restorasyon çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle her devir 22.00-06.00 saatlerinde otoyolun Edirne istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala farklı istikametten iki cepheli sağlanıyor.

İzmir- Pınar Otoyolu’nun 4-6. kilometrelerinde (Güzelbahçe- Urla kavşakları) ekolojik köprü yapım çalışmaları sebebiyle İzmir istikametinde sıhhatli şerit trafiğe kapatıldı. Bu kesimde muvasala sair şeritlerden sürdürülüyor.

Ankara- Niğde Otoyolu’nun Ahiboz-Emirler kavşakları 30-31. kilometrelerinde hizmet ve onarım çalışmaları nedeniyle Ankara istikametinde ulaşım kontrollü bitmeme ediyor.

Beyşehir- Isparta yolunun 25-44. kilometrelerindeki yapım çalışmaları zımnında ulaşıma kontrollü müsaade veriliyor.

Erdemli-Silifke-Taşucu yolunun 30-34 ve 50-54. kilometrelerinde (Taşucu ve Boğsak mevkileri) patlatmalı yapım çalışmaları cihetiyle 15.15-16.15 saatlerinde ulaşım kontrollü gerçekleştirilecek.

Kırşehir- Aksaray yolunun 1-3. kilometrelerindeki imal çalışması zımnında erişim bölünmüş yolun ayrımsız bölümünden iki taraflı sağlanıyor.

Çorum-Ankara yolunun 37-38. kilometrelerinde (İskilip- Osmancık kavşakları) değişik düzeyli gaga çalışmaları nedeniyle erişim kontrollü sürdürülüyor.

Isparta- Antalya yolunun 0-15. kilometrelerinde yüzeysel istila yapım çalışmaları cihetiyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Çanakkale- Balıkesir yolunun 9-17. kilometrelerinde güreşçi köprüsü bakım ve tamirat çalışmaları yapılacak. Bu nedenle misil trafiğe kapatılarak, sürücüler almaşık güzergah yerine Müstecap-Habipler istikametine yönlendirilecek.

Artvin- Erzurum yolunun 1-50. kilometrelerinde belen temizliği ve çelik apışlık uygulama çalışması zımnında saat 18.00’e kadar sefer gelişmemiş devamlı aralıklarla trafiğe kapatılarak, ulaşım bir tane şeritten kontrollü bitmeme edecek.

Share: