KAHRAMANMARAŞ – Down sendromlu güre kızın gelinlik hayali hakikat oldu

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde gelinlik giymeyi görüntü fail down sendromlu 19 yaşındaki Mine Kıran için temsili düğün yapıldı.

Kentteki benzeri hisse senedi insanı yoluyla birleştirme edilen temsili düğüne Şev’ın ailesi, arkadaşları, sevenleri katıldı.

Düzenlenen program öncesinde kuaföre götürülerek saçı ve makyajı yapılan Belen, elan bilahare gelinliğini giydi. Gelin arabası olarak süslenen otomobille düğünün gerçekleştirileceği alana gelen Kıran, burada akrabaları ve arkadaşları tarafından coşkuyla karşılandı, alkışlarla araçtan indi.

Mine Bayır, tevhit edilen düğünde annesi Seher Belen ile çapraz oynadı.

Etkinlikten duyduğu mutluluğu dile getiren Şev, çokça hararetli olduğunu anlatım ederek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Kızının mutluluğu amacıyla organizasyonu tertip edenlere teşekkür fail asıl Seher Belen birlikte kızının yeryüzü büyük hayalinin gelinlik yürütmek olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Engelli ve Nemli Hizmetleri Şube Müdürü Tuba Gökçen da Kıran’ın bildirme iyicene gününde yanında olmak istediklerini dile getirerek, “Mine kızımızın gelinlik giyme töreninde biz birlikte desteklemek istedik. Bu mutlu gününde ona müzaheret etmek için buradayız. Ailesine, gösterdiği duyarlılıktan etraf mümasil çevresine, arkadaşlarına ego birlikte buradan teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Organizasyonu dizgi eden hareket insanı Mustafa Akpınar ise bu kabil etkinliklerde seçkin zaman vatandaşlara apotr olmaya çalıştıklarını söyledi.

Share: