Icra Vekili Kasapoğlu, Bolu’da “2023’e Akla Yatkın Site Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, Türkiye’nin hem sportmen yetiştirme hem üstelik arsıulusal arenadaki başarılarıyla muhteşem aşama kaydettiğini söyledi.

Ak Tümen Bolu İl Başkanlığınca tıpkısı otelde düzenlenen “2023’e Akla Yatkın Şehir Buluşmaları” kapsamında kentte bulunan Bakan Kasapoğlu, partililerle tıpkısı araya geldi.

Basına kapalı gerçekleşen toplantıdan sonraları açıklamalarda bulunan Kasapoğlu, Türkiye’nin serencam 21 yılında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde düzenlenen bakım ve iz siyaseti olduğunu dile getirdi.

Hem iç siyasette hem da aut politikada üreten, savaşım fail, riziko alan ve cesaretli yöntem ortaya koyan bir vizyonları olduğunu nâkil Kasapoğlu, terbiye, sağlık, spor ve birçok alanda devasa yatırımların yapıldığını, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile son 4 yılda atağa geçildiğini kaydetti.

Kasapoğlu, vekillik adına ülkenin gelişigüzel köşesine hizmet çarpmak üzere gayret gösterdiklerini belirterek, geçmiş safha sınırlı yerleştirmede yüzde 80, ikinci safha itibarıyla de yüzdelik 92 talep istikbal oranına ulaşıldığını anlattı.

Yerleştirmelerin elden Türkiye rekoru olmadığına belen fail Kasapoğlu, “850 bin sınırlı kapasitesi, 800’den çok daraç, dünyada eşi bire bir olmayan tıpkısı altyapıdır. Yer mail örneklerde, genişlik mütekâmil ülkelerde bu nicelik yüzdelik 10’lar, yüzdelik 15’lerdedir. Tığ hamdolsun ülke namına son 21 yıllık atılımımızla bunu gerçekleştirdik. Bundan 21 sene önce Türkiye’da güçlükle başvurusu yapan 100 kişiden 10’u, 15’i öyle yurtlara yerleşiyordu.” diyerek konuştu.

Icra Vekili Kasapoğlu, 3. ve 4. aşkın alay malay katakulli oranlarını elan yukarılara taşıyacaklarını vurgularken, dar ücretlerinin arttırılmadığını, beslenme yardımının mahiye 1800 liraya çıkarıldığını tabir etti.

Burs ve itimat destekleriyle öğrencilere katkı sunmaya bitmeme edeceklerini bildiren Kasapoğlu, kredilerdeki rötar cezalarının TBMM’den geçerek tarihe karışacağını, kredi, burs ve değişik uygulamalarda zinde odaklı siyaseti sürdüreceklerini söyledi.

Bolu’dahi bir yıl içerisinde Cahillik Merkezi sıfır ilçe kalmayacağı müjdesini veren Kasapoğlu, dünyanın en çağcıl spor tesislerinin Türkiye’de bulunduğunu, taze ve diri nüfusa topluluk olmanın gereği adına yatırımlara bitmeme edeceklerini kaydetti.

Kasapoğlu, Bolu’ya 15 semt sahasının düz yazı edileceğini belirterek, kente yapılacak yatırımlara ait şu bilgileri paylaştı:

“Bunun beraberinde, tesislerin hizmet ve onarımını en gelişmemiş sürede, 6 ay içerisinde tamamlayacağız. Yaşamkent Mahallesi’nde spor kompleksi anlamında tam bir alanı nesir ederek Bolu’muza kazandırıyoruz. Bolu, spor şehri. Burada hem natür sporları hem salon sporlarına müteveccih ağır icraat var, hem bile şita sporları açısından, örneğin Kartalkaya, majör bire bir destinasyon. Acun çapında tıpkı destinasyon. Buraya müteveccih çalışmayı vekâlet kendisine kurumlarla aksiyon birliğiyle kullanılmamış proje kendisine ortaya koyacağız. ‘Yüzme bilmeyen kalmasın’ projemiz var. Yaklaşık 5 milyon kişiye bu süreçte yüzme öğrettik. İnanıyorum kim havuzumuzu devreye aldığımızda Boluluları bu havuzdan antrenörler eşliğinde faydalanmaya nida ediyorum. ’10 bin pota’ projemizin 100’ünü inşallah Bolu’muza kazandıracağız. 3 ay içerisinde Bolu’muzun kaza ve köylerine kadar potalarımızı yerleştireceğiz.”

Bakan Kasapoğlu, Türkiye’nin tıpkı spor ülkesi olduğunu vurgulayarak, “Müsabakalar ve arsıulusal organizasyonlarda spor turizmi markamızı gelişigüzel sabık aktarılma pekiştiriyor, güçlendiriyoruz. Geçtiğimiz aylarda Konya’dahi İslami Tesanüt Oyunları’nı dört dörtlük şekilde gerçekleştirdik. Cemaziyelevvel gene Bursa İznik’te 4. Dünya Göçer Oyunları’na sunu pir şekilde familya sahipliği yaptık. Türkiye bir yandan sporcu yetiştirirken, bire bir yandan de uluslararası müsabakalardaki gücüne sakil katıyor. Madalyalar, 2022 yılı itibarıyla tehlikeli ivme kazandı. Türkiye, henüz geçmiş temsilci bile göndermediği branşlarda sunu üste oynayan, iddiası bildirme diri olan ülkelerden biri haline geldi.” açıklamasında bulundu.

“Gençlerle aramıza tek şekilde giremeyecekler”

Cumhuriyet’in 100. yılına YANLIŞSIZ Tümen’nin bakım anlayışıyla bilcümle birlikte hararetli şekilde, gururla, heyecanla yürüdüklerini dile getiren Kasapoğlu, gölgesi dosta umut olan, coşku veren, haine tevakki etmek veren bir büyüklük adına yollarına bitmeme ettiklerini belirtti.

Gençliğin yer şişman güçleri olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, şöyle bitmeme etti:

“Gençlerin umudunu izam etmek, onların önünü düzenlemek, onlarla gelişigüzel bu yolu çapmak, bizim yöntem tarzımız. O yüzden tek kimesne gençliği, gençleri istismar etmeye kalkmasın. Kalkışırlarsa seçkin devir bizi bulacaklardır. Gençlerle aramıza bugüne büyüklüğünde giremedikleri kabil, hiçbir şekilde giremeyecekler. Bunun altını çizerek söylemek istiyorum. Birileri gençleri harflerle kategorize etmeye, yalanlarla manipüle etmeye, onları karamsarlığa sürüklemeye çalışacaktır amma biz seçkin zaman gençlerimizin birlikte, onlarla alay malay, onların umudunu büyütmeye, sevincini artırmaya, onlar üretsin, araştırsın, alçalma etsin, müstakil şekilde düşünsün, kendini arz mebzul şekilde donatsın, yetiştirsin diye niteleyerek her çeşit imkanı seferber etmeye, hiçbir surette vurdumduymaz durmadan yürümeye, onlarla bu arada olmaya bitmeme edeceğiz.”

Gençlerin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın zihayat odaklı siyasetinin ne büyüklüğünde içten ve özveren olduğunu çokça gür bildiğini anlatan Kasapoğlu, milli uygulayım bilimi, milli endüstri ve milli enerjiyi en gür bilenlerin gençler olduğuna evire çevire tanık olduğunu gururla bildirmek istediğini söyledi.

Kasapoğlu, “Gençlerle kıvanç ettiğimizi, gençlerle elan nazik, daha dallı güllü, daha görgülü yarınların yaklaştığını görüyorum. Gençler, bizim için çalışmalarımızdaki sunu büyük güdeleme ve sabah yeli kaynağı. Bizler, inşallah bilcümle gelişigüzel 2023’e giden bu mutlu yolda elbet bugüne kadar müşterek yürüdük, elbet halk ele verdiysek, karşılaşılan engelleri, bariyerleri pekâlâ tıpkı ve beraber namına giderilmiş ettiysek, artık bile gene bire bir yolda aynı ruhla inandığımız şekilde alay malay el ele en etkili biçimde yürümeye devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmanın ardından Vekil Kasapoğlu, partiye uzuv olanlara rozet taktı.

Share: