İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat: Osmaniye’deki operasyonda 130 metal satıcısı yakaladık

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önceki ahit CHP Zaruret Dayanışma Ofisi Kurucusu Hacer Foga ile kameralar karşısına geçtiği anları içtimai medya hesabından paylaştı. Kılıçdaroğlu söz konusu videoda Türkiye’nin uyuşturucu parasıyla cari münhal kapattığını ve ülkede ayrımsız metamfetamin salgını olduğunu kanıt etti.

BAKAN ARISTOKRAT SABAHLEYIN SAATLERİNDE MÜŞTERI KARŞISINA GEÇTİ

Kılıçdaroğlu’nun metal iddiası Türkiye’de şişman ağız dalaşı yaratırken, zaman saat 07.30 civarı kameraların karşısına güzeşte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Osmaniye’de planlı metal operasyonuyla ilişik yerine “4 maaş say sonucunda 130 eroin satıcısı, sabah 05.00’te başlayan operasyon çerçevesinde 05.50’de gözaltına alınmıştır.” dedi.

“8 KİŞİNİN ARAMA ÇALIŞMASI SÜRÜYOR”

Nazır Aristokrat’nun açıklamasından satır başları şu şekilde; “Osmaniye’de kökünü kurutma operasyonu gerçekleştiriyoruz. Bu operasyonun nesep amacı, yaklaşık 4 aydır teknik izleme ve değişik izleme birimlerimizin yapmış olduğu ameliyat sonucunda bu sabah itibariyle esrar satıcılarını yakaladık. 130 esrar satıcısı sabah 05.00’te başlayan ameliyat çerçevesinde gözaltına alınmışlardır. 8 kişinin ise arama çalışmaları, bakı çalışmaları güvenlik teşkilatımızca sürdürülmektedir.

“GENÇLERİMİZİ BU İLLETE BULAŞTIRMAK İSTEYENLERE FIRSAT VERMEYECEĞİZ”

Milletimiz şen olsun. 24 saat, icap yargıyla, ister güven ve bitirmiş güçleriyle olan bu mücadelemiz devam etmektedir. Milletimizi, gençlerimizi bu illete bulaştırmak isteyenlere okazyon vermeyeceğiz.”

Share: