Anne ve kızı göçük altında birey vermişti, yakınlarının feryatları yürekleri dağladı

Ana ve kızı göçük altında fert vermişti, yakınlarının feryatları yürekleri dağladı

Annesiyle serencam konuşması “Havalar ısınınca geleceğiz” oldu

Hatay’bile depremde hayatını kaybeden asıl ve kızı Bolu’üstelik gözyaşlarıyla toprağa verildi

BOLU Depremin vurduğu Hatay’dahi gerileme altında kalarak hayatını kaybeden Gülten Çekinmezlik ve kızı Zeynep Asya, memleketleri Bolu’nun Mudurnu ilçesinde gözyaşlarıyla toprağa verildi. Feryatlarıyla yürekleri dağlayan Gülten Büzük’in gözü buğulu annesi, “en son mum günü görüntülü konuştuk. ‘Çocuğun okulu dinlence oldu gel’ dedim. ‘Ana havalar ısınınca geleceğiz’ dedi” diyerek konuştu. Gülten Yiğitlik’in ızdıraplı eşi ise “Zahir tıpkısı acıymış bu? Tanrı kimseye hakeza tıpkısı biberli yaşatmasın. Beraber üçümüz enkazın altında kaldık. Evimiz başımıza yıkıldı. Ego ayrımsız şekilde çıktım onlar çıkamadı, çıkartamadım” dedi.

Hatay’ın Antakya ilçesinde etkili Remzi ve Gülten Yiğitlik çifti ile kızları Zeynep Asya (13), Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğündeki depreme evlerinde yakalandı. Evleri yıkılan aileden Remzi Hamaset öz imkanlarıyla dışarı çıkarken, eşi ve çocuğu ise göçük altında kaldı. Asıl ve kızı yetmek amacıyla Bolu’dan akrabaları deprem bölgesine geldi. Gülten Cüret ve kızı Asya’nın cansız bedenleri cemaziyelevvel enkazdan çıkarıldı. Cenazeler, Bolu’nun Mudurnu ilçesine tutkun Dolayüz köyüne getirildi. Temel ve kızın cenazeleri, Mudurnu Sebep Beyazıt Cami’birlikte kılınan namazın peşi sıra Dolayüz köyündeki mezarlığa defnedildi. Cenazede Gülten Hamaset ve kızı Zeynep Asya’nın yakınları ince müddet tabutların başında çığlık ederek, yaş döktü. Cenazeye Bolu Valisi Erkan Tığ da katılarak, acılı aileye başsağlığı diledi.

“Evimiz başımıza yıkıldı”

Yakınları yoluyla teskin edilen Remzi Güven, “Kuşkusuz ayrımsız acıymış bu? Cenabıhak kimseye böyle aynı keder yaşatmasın. Bu Arada üçümüz enkazın altında kaldık. Evimiz başımıza yıkıldı. Ben aynı şekilde çıktım onlar çıkamadı, çıkartamadım” dedi.

Acılı esas gözyaşlarına boğuldu

Feryatlarıyla yürekleri dağlayan Gülten Cüret’in annesi Fatma Ankara, “Tıpkı husus diyemeyeceğim, diyecek benzeri husus bulamıyorum. Benim yavrumun kaderi da öyleymiş. 13-14 senedir Hatay’birlikte yaşıyorlardı. en son mum haset görüntülü konuştuk. ‘Çocuğun okulu tatil oldu gel’ dedim. ‘Asıl havalar ısınınca geleceğiz’ dedi. Yavrum. Hangi yapsam bilmiyorum. Benim yavrularım gitti. İçim haddinden fazla yanıyor” diye konuştu.

“Kendimiz çıkardık”

Gülten Güven’in akrabası Dolayüz Köyü Muhtarı İsmail Güç ise “Fenomen adına gittik. Temas düz bozgun, evi ağırlık bulduk. Arabamıza kazma, kürek ve elektrik üreteci aldık anca gittik. Kendimiz çıkardık. Genişlik felaket, Allah kimseye vermesin. Seçkin taraf bitkin. Hatay diye niteleyerek ayrımsız iklim kalmamış” şeklinde konuştu.

Share: