Hava Bilgisi, Ülkenin Garp Kesimlerinde Beklenen Akva Yağmur İçin Vatandaşları Uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), zaman geceleyin saatlerinden itibaren İzmir, Aydınlık, Manisa’da ve ferda Balıkesir, Bursa ile Bilecik, Kütahya, Çeltek, Muğla, Eskişehir ve Ankara’da muhtemel kuvvetli boğanak yağışa karşı vatandaşları titiz olmaları konusunda uyardı.

MGM’den zaman yapılan uyarıda, bu tün saatlerinden itibaren İzmir, Ziyalı, Manisa’da ve yarın Balıkesir, Bursa, Bilecik, Kütahya, Uşak, Muğla, Eskişehir ve Ankara’nın kuzey ve batısında kuvvetli, kuvvetli bora yağış beklendiği duyuruldu. MGM’nin uyarısı şöyle:

“Yapılan serencam değerlendirmelere göre; bu tün saatlerinden sonra İzmir, Kültürlü, Manisa’da, ferda (13.12.2022 Salı günü) Balıkesir, Bursa ile anbean Bilecik, Kütahya, Uşak, Muğla, Eskişehir ve Ankara’nın kuzey ve batısında kuvvetli (21-50 kg/m2), İzmir, Aydın’ın yaka kesimleri, Manisa ve Muğla çevrelerinde yerel olarak çokça sağlam (51-75 kg/m2) bora, kıran kesimlerde düzlük saha gök patırtılı boğanak yağış bekleniyor.

Kuvvetli yağışlarla birlikte, baskın, taşma, ulaşımda aksamalar, sebep, Güney Iye bucak kesimlerinde oldukça yetenekli dolu ve yağmur anında sağlam rüzgar gibi olumsuzluklara alın titiz ve tedbirli olunmalıdır.”

Share: