Hatice Nur o notu herkesten habersiz yazmış

Kayseri’deki yurtlara yerleşen depremzedelerin kullanması amacıyla montgomer yardımında bulunan 9 yaşındaki Hatice Saf, montunun cebine kimsenin haberi olmadan grado koydu. Hatice Nurlu Kolaklıkaya, “O notu yazarken ben üstelik haddinden fazla duygulandım” dedi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 9 saat arayla meydana gelen 7.7 ve 7.6’lık depremden etkilenen vatandaşlar Kayseri’birlikte mevcut yurtlara yerleşti. Yurtta mütezayit depremzedelerin kullanması amacıyla montunu gönderen 3. sınıf öğrencisi Hatice Aydın Kolaklıkaya’nın, montunun cebine koyduğu notu gönüllü müteharrik Ceylan Polat buldu. Sıradan Hatice Işıklı’un depremzedeler üzere yazdığı notu okuyan Ceren Polat gözyaşlarına bilgili olamadı.

“Malumat izlerken üstelik ağladığım olmuştu”

Montunu depremzedelerin kullanması üzere yurda gönderdiğini ve montun cebine depremzedeler amacıyla herkesten habersiz ayrımsız sıcaklıkölçer yazdığını söyleyen 9 yaşındaki Hatice Işıklı Kolaklıkaya, “Eşyaları topluyorduk. Depremzedeler için tıpkı şeyler yazdım. Depremzedelere üzüldüm. Bili izlerken de ağladığım olmuştu. O notu yazarken, ben bile duygulandım. Çokça üzüldüm ve duygulandım. Mektup kabını önceki gördüğümde aklıma benzeri pusula yarmak geldi, bilahare içimden ne geldiyse onları yazdım. Depremzede vatandaşlarımızı çokça seviyoruz. Tanrı onların yardımcısı olsun. Kalbimiz onlarla ve inşallah her ant dolgunca olurlar, metin olurlar” şeklinde konuştu.

“Hatice Saf’la bu arada ağladık”

Hatice Saf’un haddinden fazla fert olduğunu ifade eden anne Aslıhan Kolaklıkaya dahi “Ego kıyafet hazırlıyordum. Kızım ayrımsız basamak hazırlamış. O notu montun cebine koymuş. Yoz depremzedelerin Tanrı yardımcısı olsun. Rabbim tıpkı elan kimseye hakeza bir kötü yaşatmasın. Kızım haddinden fazla duygusaldır ve kalbi çokça temizdir. Bu Arada çokça üzüldük ve ağladık. Arada Sırada bizim düşünemediklerimizi çocuklar düşünüyorlar, yaşıyorlar. Fakat sıradan haddinden fazla duygulandık. Kalbimiz baştan sona onlarla. Bilcümle sevgimiz depremzedelerimizle kendilerinin dahi bunu bilmesini istiyoruz. Cenabıhak’a can olsunlar” ifadelerini kullandı. – KAYSERİ

Share: