GSO Meslek Komiteleri ve Meclis Üyelikleri seçimi

Gaziantep Endüstri Odası’nda (GSO), Iz Komiteleri ve Divan Üyelikleri seçimi başladı.

GSO hizmet binasında gerçekleştirilen seçimde, odanın 5 bin 500’e andıran basar üyesi kasa başına gidiyor. Saat 09.00’de başlayan seçimde sanayiciler, 35 çığır grubunda 189 Patika Komitesi üyesini ve 77 Sedir Üyesini seçecek.

Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu ve Umumi Heyet Başkanı Adnan Ünverdi ile gelişigüzel seçime katılan sanayicileri kasa başlarında müzakere eden GSO Fahri Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, sonuçların Gaziantep ve ülkemize adamakıllı olmasını diledi.

Gaziantep Uran Odası’nın 9. dönüş seçimi olduğunu anımsatan Konukoğlu, “Hep seçimlerde çekişmeler olur amma Gaziantep Endüstri Odası’nda intihabat beraberlik havasında mergup. İnşallah bu seçimi dahi hakeza bitiririz. Bilcümle arkadaşlara tatlıca ve hayır olsun diyorum. GSO’de kazanan yahut kaybeden diye kimesne yoktur. Sanayi Odası’nda tümce kazanır. Seçilecek olan arkadaşlara şimdiden okşayıcı olsun diyorum. Seçilen rüfeka inşallah önümüzdeki bu 4 yıllık görevlerinde Gaziantep sanayisine çıktı bilgiler vererek, artık yardım ederek sanayimizi daha fevk çıkaracaklar. Hepsine başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Huzurlu bir ortamda centilmence seçimi yaptıklarını dile getiren GSO Meclis Başkanı Adaletli Sani Konukoğlu birlikte, “Şehrimizin seçme sanayicileri ile 9. zaman seçimimizi yapıyoruz. Arkadaşlarımız sunturlu tıpkısı şekilde oylarını kullandılar. Şimdiden kazanan arkadaşlarımıza alımlı çalımlı hayırlı olsun diyorum. Bu işin kazananı kaybedeni katiyen yoktur. Zira tığ Sanayi Odası namına birlikte cereyan ediyoruz. Bunun sunu adamakıllı örneği birlikte ülkemizde sadece Danışma Kurulu olan tıpkısı delik olmamızdır. Bizde tıpkı eski mecliste görev yapmış olanlar Danışma Kurulu’nda fariza alırlar. Bilcümle meclis toplantılarına katılarak burada tecrübelerini bakir gelen arkadaşlara aktarırlar. Bundan yağlık birlikte onlara çokça teşekkür ediyorum. Sonuçta herkesin amacı öz sektörüne gitmek. Bizler bile Gaziantep sanayisine hizmet ederek, Gaziantep’in ihracatının gelişmesine arkalamak üzere himmet göstermeye bitmeme edeceğiz. Sanayicilerimizin önünü açıp onların arzu ve sıkıntılarını Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nezdinde yukarılara taşıyıp, aracısız yetkililere ileterek olayları çözmeye çalışacağız. İnşallah bu ahit hepimiz için berceste tamam. Seçimin şehrimiz ve ülkemiz üzere balkı olmasını diliyorum” dedi.

Konukoğlu, GSO yerine gelişigüzel ahit Gaziantep’in ve ülkemizin ilkin iktisat olmak amacıyla rastgele alanda elan müstakbel seviyelere ulaşması üzere mücahede gösterdiklerini belirterek, “Bundan esbak dönemlerde bittabi istihdam, istihsal, ihracat ve yatırım konularında üstün gayretler göstererek daima kat foto ayrımsız uyanıklık ve murat içerisinde çalıştıysak aynı anlayışla kullanılmamış periyot üstelik yolumuza bitmeme edeceğiz. Global ekonomideki zorluklara ve hesaplı sıkıntılara karşın ihracatın önünü henüz fazla açabilmek ve teknolojinin üretimle buluşmasına önderlik eden iller beyninde yer dolay sıralarda tevessül etmek amacıyla elimizden gelen çabanın fazlasını sarf ediyoruz etmeye birlikte devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

GSO umumi heyet Başkanı Adnan Ünverdi dahi gelişigüzel dönemde olduğu kabilinden bu dönemde da odamıza ve şehrimize uygun aynı şekilde boşluk aza seçimlerimizi gerçekleştiriyoruz diye niteleyerek, “Öncelikle bugün sanayicilerimizin bayramıdır. Allah’a şükürler olsun bayram havasında tıpkısı seçme yürütüyoruz. Bu dönemde gençlerimizin civar plana çıkacağını söylemiştik. Gördüğünüz için gençlerimizin görev alması konusunda bütün sanayicilerimizin kuma benzeri bakış açısı söz konusu. Ego huzurlarınızda mecmu sanayicilerimize teşekkür ediyorum. Şimdi büyüklerin tecrübesi, gençlerin dinamizmi ile bayrağı henüz fevk taşıyacağız. Türkiye’de öncü tıpkı sanayi odasıyız, TOBB Akreditasyon denetimlerinde Türkiye 3’üncüsü ergin tıpkısı odayız. Bundan ahir süreçte hedefimiz Acun Sanayi Odaları ortada düz ahzetmek. Bu hedefe yayılmak amacıyla gençlerimizle, sunu aşkın eş temsilinin olduğu bakış yerine gelişim kadınlarımızla ve sanayicilerimizle el birliğiyle çalışacağız” şeklinde konuştu.

“Rey kullanan üyelerimize üzerlerine düşen görev bilincini göre problemsiz benzeri şekilde namına getirdikleri üzere teşekkür ediyorum” diyen Ünverdi, “Değişim ve dönüşüme fut uydurarak, yeniliklerin takiben koşarak sanayicilerimize hizmeti sürdüreceğiz. Bundan ahir süreçte birlikte kullanılmamış projelerle hedeflerimize yayılmak amacıyla ceht göstereceğiz. Yeni dönemde divan ve komitelerde görev algı arkadaşlara şimdiden başarılar diliyor, ayn seçimimizin hayırlara vesile olmasını dilek ediyorum” diye konuştu. – GAZİANTEP

Share: