Erzurum’da kalp krizi sonucu irtihal fail er son yolculuğuna uğurlandı

Işyar olduğu Suriye’den cevaz için geldiği memleketi Erzurum’da kalp aksesi sonucu irtihal fail Yaya Kontratlı Leşker Mustafa Yerdelen’in cenazesi toprağa verildi.

Tunceli’nin Hozat ilçesindeki 51. Komando Er Tuğgeneral Komutanlığında vazifeli olan ve fariza için Suriye’ye gönderilen 27 yaşındaki Yerdelen, 5 ahit ilk izin alarak memleketi Erzurum’a geldi.

Ailesi ile gittiği piknik dönüşü kalp aksesi nâkil ve kaldırıldığı Erzurum Site Hastanesi’nde hayatını kaybeden Yerdelen’in Türk bayrağına sarılı naaşı, askerler ve yakınlarınca cenaze taşıt ile Yakutiye ilçesindeki Narmanlı Camisi’ne getirilip katafalka konuldu.

Burada gün ortası düzenlenen törende, helallik alınması sonrası İl Müftüsü Delimsirek Saika yoluyla cenaze namazı kıldırıldı. Yerdelen’in naaşı, tören mangası eşliğinde cenaze aktarım aracına alındı.

Yerdelen’in cenazesi dualarla Abdurrahman Gazi Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Törende bata çıka ayakta duran ağababa Nuri Yerdelen’i, 9. Kolordu Komutanlığı Erkânıharp Başkanı İstihbarat Albay Şerafettin Deniz ile Eş ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cemiş İlbaş teskin etti.

Cenaze namazına, Erzurum Büyükşehir Şehremaneti Başkan Vekili Fevzi Çelik, İl Açıkgöz Komutanı Albay İlker Parıltı, İl Ekincilik ve Orman Müdürü Osman Akar, annesi Asuman Yerdelen, yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Share: