Edirne’den bodur gücük

2022 Mülki İdare Amirleri Nasıp Kararnamesi doğrultusunda Edirne’nin ilçelerine atanan kaymakamlar göreve başladı.

Bulundukları yerlerde görev sürelerini bütünleyen, bakım yahut mazeretleri layıkıyla kararname kapsamına alınan 422 Mülki İdare hizmetleri sınıfında görev fail vali yardımcısı, ilçebay, vekillik minval teşkilatında vazifeli olanlar ile ünsiyet müşavirlerinin eskimemiş fariza yerleri Resmi Gazete’de yayımlanan kararname doğrultusunda belirlenmişti.

Buna bakarak, İscehisar Kaymakamı Maksat Kapar Meriç Kaymakamlığına, Yatağan Kaymakamı Itibar Kökçü Uzunköprü Kaymakamlığına, Doğankent Kaymakamı Cafer Ekinci Vurdumduymaz Kaymakamlığına, Araban Kaymakamı Ömer Canan İpsala Kaymakamlığına atandı. Kaymakamlar atandıkları ilçelerde görevlerine başladı.

Bu arada kararnameyle Havsa Kaymakamı Reşit Özer Özdemir Tekman’a, Meriç Kaymakamı Cafer Kaymakçı Tercan’a, İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör, Kozluk’a kaymakam, Uzunköprü Kaymakamı Kağan Zor Erdoğan Osmaniye’ye, Lalapaşa Kaymakamı Muhammet Fellah Giresun’a vali yardımcısı, Enez Kaymakamı Şükrü Mücahit Göktaş Batman’a hususiyet müşaviri kendisine atanmıştı.

-“Teknoloji Bağımlılığı ve Zinde Dirim” konularında eğitim verildi

Yeşilay Koordinesinde; Edirne Sülale ve Toplumsal Hizmetler Müdürlüğü, Edirne Müftülüğü, Edirne Bilgisizlik ve Spor Müdürlüğü Toyluk Merkezi işbirliği ile şehir genelinde yaz Kur’an kursu, yetiştirme yurdu ve gün bakımevleri ve deneyimsizlik merkezindeki öğrencilere yönelik “Teknoloji Bağımlılığı ve Mıhlı Yaşam” konularında eğitim bilimi verildi.

Yeşilay’dan yapılan açıklamaya bakarak, eğitimlere Türkiye Yeşilay Cemiyeti Kesim Koordinatörü ve Edirne Familya ve Içtimai Hizmetler İl Müdür Muavini Sebahattin Bilgiç, Edirne Yeşilay Şubesi Eş Komite Başkanı ve Edirne Müftü Yardımcısı Zeynep Kayaç Demirtaş hoca ve öğrenciler katıldı.

Eğitimler Edirne Yeşilay Şubesinde vazifeli ehlihibre personeller ile Edirne Familya ve Içtimai Hizmetler Müdürlüğünde memur psikolog Kahkaha Makul aracılığıyla gerçekleştirildi.

Gerçekleşen eğitimlerde 908 öğrenciye ulaşılarak Türkiye Bağımlılıklar ile Savaşım çalışmaları kapsamında farkındalık oluşturuldu, bağımlılıklar ile ilgilendiren el ilanı ası ve broşürler yaş gruplarına makul yerine öğrencilere dağıtıldı.

Share: