DÜRÜST Fırka Trabzon Mebus Teber, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

TBMM Belde Komisyonu Başkanı ve AK Tümen Trabzon Milletvekili Muhammet Teber, 30 Ağustos Galebe Bayramı zımnında ide yayımladı.

Teber, mesajında, 30 Ağustos Zaferi’nin 100. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadığını belirtti.

Vatanı obstrüksiyon altında bulunan Türk milletinin yokluklara karşın azim ve inançla toprağını bittabi dulda edebileceğini bundan 100 yıl önce mecmu dünyaya gösterdiğini vurgulayan Teber, “Türk milleti canından eren bildiği değerler için daim ‘Ya istiklal evet ölüm’ düsturunu benimsemiş vatanı, bayrağı ve hürriyetini seçkin şeyin üzerinde tutmuştur.” değerlendirmesinde bulundu.

Ataların birey bıraktığı özgür Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ezel ebet keyiflendirmek ve gönençli yarınlara söylemek, kamer-degaje sancak altında zihayat parçalanmamış bireyler yerine herkesin kuma sorumluluğu ve görevi olduğunun altını çizerek, şunları kaydetti:

“Bağlantı, beraberlik ruhunu etken burulmak ve ati nesillere aktarma etmek arz koca görevlerimizdendir. Vatan millet uğruna milyonlarca şehit vererek elde ettiğimiz vatanımız bize atalarımızın sunma balaban emanetidir. Tarihimiz, ulus olarak mukannen dönemlerde global güçlere alın verdiğimiz milli mücadele destanları ile doludur. 30 Ağustos 1922’bile zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi dahi bu mücadelelerden birisidir.”

Anadolu’yu yurt kılma mücadelesinin Malazgirt’le başladığını ve katiyen bitmeyeceğini belirten Teber, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bildirme baskı dönemimizde, 7 düvele karşı verdiğimiz Çanakkale Savaşı ile bunu ilan etmiştik. Milletimiz mümasil bire bir zamanda üstelik 15 Orak Ayı çarpış teşebbüsünde kâin hainlere alın alay malay vererek dünyaya aynı kat daha göstermiştir. Türkiye’yi tutkun düşürmeye etkin ciddi odakları 100 sene önce olduğu gibi tekrar emellerine ulaşamadılar. 15 Orak Ayı’dahi halkımız tek vatan, biricik bayrak, tek ulus ve tek kerem bilinciyle debi ederek yurt hainlerine 30 Ağustos Galibiyet Bayramı’nın önemini ve bilincini benzeri misil henüz göstermiştir.”

Balta, TSK’nın milletin güveni ve duasından aldığı güçle, 85 milyon vatandaşın varlık ve refahı için yıldırı örgütleri başta doğmak için seçkin çeşit tehdit ve tehlikeye cebin azim ve kararlılıkla mücadelesini sürdürdüğünü ve sürdürmeye geceli gündüzlü devam edeceğini vurgulayarak, “Bu his ve düşüncelerle ilkin Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk kalkışmak için, bu zaferi bizlere dürü fail İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle ayrılamaz bütünlüğü amacıyla canlarını seve seve feda eden ermiş şehitlerimizi ve alp gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: