Trabzon’da “3. Hayrat Bala Şenliği” düzenlendi

??????? Trabzon’un Hayrat ilçesinde Nuhoğlu Vakfı’nca 3. Hayrat Yavru Şenliği gerçekleştirildi.

Yörenin çaplı çocuklarını suret ve saz alanlarında yükseltmek üzere kaza meydanında düzenlenen şenlikte, Nuhoğlu Vakfı Hayrat Bala Müzakere Merkezi’ndeki öğrenciler yıl boyunca öğrendikleri şarkılardan oluşan tıpkısı dinleti verdi.

Öğrencilerin yaptığı resimlerin meydan aldığı serginin da açıldığı etkinlikte konuşan Hayrat Kaymakamı Orçun Cüneyt Baskı, şenliğe pandemi nedeniyle durmak zorunda kalınmasına rağmen bu süreçte öğrencilerin eğitimlerini sürdürerek ellerinden mevrut gayreti gösterdiklerini söyledi.

Nuhoğlu Vakfı Başkanı Hayri Günay Nuhoğlu ise tıkır olarak terbiye seferberliği, meyve bahçesi ile vakıf lojmanları kabil ara sıra projeleri hayata geçirdiklerini belirtti.

Nutuk eğitimi üstüne nahiye yerine 2018 yılında önemli tıpkısı hamle attıklarına değinen Nuhoğlu, “Hayrat Kaymakamlığı ve Hayrat Belediyesi ile beraber çocuk danışma merkezini açtık. Ister Hayrat gerekse yakın ilçelerden merkezimize gelen çocuklarımızı sanatla buluşturarak gösterici ve enstrüman üzerine terbiye almalarını sağladık. Amacımız çocuklarımızın yeteneklerini ortaya fark etmek, ufuklarını bollatmak ve onları nitelikli erler olarak hayata hazırlamaktır. Nutuk merkezimizde bugüne büyüklüğünde 250 mektepli yetişek almıştır.” diyerek konuştu.

Etkinliğe katılan oyuncu ve direktör Tamer Levent bile bir henüz ki düzenlenecek şenliğe mahdut dışından 20 çocuğun getirilerek ilçede tıpkı müddet konuk edilebileceğini rapor etti.

Bu çocukların Hayrat’lı ailelerin evinde konaklayabileceğini nâkil Uzun, “Onlarda biraz çalgı eğitimi alıp buraya gelmiş olsalar burada hem konser verseler hem birlikte binaları boyasalar. Bize ressamlar ve çocukların aileleri dahi katılır. Bu projeyi yaparız. Bu alay henüz dahi teferruatlı yıllar yapıldığı ahit Hayrat dünyada biliniyor olacak.” dedi.

Şenlikte, Öz Saygı Atmaca’nın verdiği konserin ardından Tamer Levent “Sanata Tamam” mevzulu musahabe yaptı.

Etkinliğe, İYİ Parti İstanbul Mebus Hayrettin Nuhoğlu, İYİ Fırka Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, CHP Trabzon Mebus Ahmet Kaya, İstanbulspor Kulübü Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu ile vatandaşlar katıldı.

Share: