Dursunbey’de Başpehlivan İsmail Çalıştırıcı

– Dursunbey’da Başpehlivan İsmail Koç

Dursunbey Asker Meydanı’nda ilginç düzgün

BALIKESİR – Bu sene 81’incisi planlı ve Kırkpınar’ı aratmayan Dursunbey Besili Güreşleri’nde başpehlivan İsmail Antrenör oldu. Güreşlerin ağalığını de 250 bin TL ile İsmail Koç isimli iş adamı aldı.

Dursunbey’üstelik bu yıl 6 zaman süren panayırın akıbet günü anadan görme adına yapılan yağlı güreşler Kırkpınar’ı aratmadı. Bu sene Kırkpınar’üstelik Başpehlivanlığa vasıl Cengizhan Balkır, İsmail Şişman, Mehmet Yeşil Yeşil kabil adlı pehlivanların katıldığı güreşler kasırga meşgul mücadelelere manzara oldu. Beş bin kişinin üzerinde seyircinin izlediği güreşlerde 24 Kırkpınar başpehlivanı destan gösterdi. saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan güreşler yapılan dualarının ardından tozkoparan elemeleri ile başlandı.

Kırkpınar’ın ünlü cazgırlarının nağmeleri ile güreşlerde cümbüş meşbu anlar yaşanırken, güreşleri izlemeye gelen konuklar yegâne tek cazgırlar aracılığıyla sesli duyuru edildi. Güreşleri Dursunbey Kaymakamı Rahmi Endişe, Büyükşehir Belediye Başkan vekili Yasin Sagay, Sındırgı Belediye Reisi Ekrem Ağır Sıklet, Marmara Belediye Reisi Süleyman Aksoy ve çokça sayıda çağrılı tören düzeni tribününden izlem etti. Başpehlivanlık güreşlerinde İsmail Koç ile Mustafa Doğan Özkaya yüz yüze geldi. Az Çok çekişmeli sabık güreşin böylece rakibini puanlamada tuş eden İsmail Çalıştırıcı 81. Dursunbey Besili Güreşleri Başpehlivanı oldu.

Final müsabakasının arkası sıra tören düzeni ajanda fotoğrafı çekilirken, güreşlerin ağasının isminin bile İsmail Koç olması enteresan bire bir rast yerine değerlendirildi.

İsmail Çalıştırıcı isimli iş adamı 250 bin TL ile 2023 yılında yapılacak olan 82. Dursunbey Besili Güreşlerinin ağalığını aldı.

Share: