Düğününde şoku dinç kadın: “Önümüzü kesip, camı yumrukladılar”

Kayseri’de otomobille dernek konvoyunun önünü keserek ve ‘silahlı yaralama’ ve ‘yağma’ suçundan yargılanan 3 sanığın davasına devam edilirken, düğününde şoku ruhlu elkızı, “Önümüzü kesip, camı yumrukladılar” dedi.

Kayseri Türe Sarayı 3’üncü Bati Ukubet Mahkemesi’nde tanıdık duruşmaya tutuksuz yargılanan sanıklar B.H., K.K. ve İ.A. ve avukatları katılmazken, müştekiler duruşmadaki yerini aldı.

Mahkemede dinlenen ve düğününde şoku yaşadığını anlatım eden gelin, “Arak atarak eş arabasına yaklaştılar. Kartal Bulvarında yanımıza kadar geldiler. Arabada 4 kişi vardı. Bizim arabayı durdurdular ve rekiz inip bizim olduğumuz tarafa yöneldiler. Güdücü lahzada kapıyı kilitledi. Camı yumruklamaya başladılar. O sırada kayınbabam onlara akilane yürüdü. Ellerinde bıçak vardı. Cidal etmeye başladılar ve kayınbabamı ayrımsız süre sürüklediler. Bizden belirteç falan istemediler. Kendilerini tanımıyorum ilk kez orda gördüm” dedi.

Damadın babası S.C. ise “Bunların amacı gasptı. Apayrı tıpkı gayeleri yoktu. Dünyada dahi mahşerde da affetmiyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı gelecek benzeri tarihe erteledi.

Olay, 31 Ağustos 2021 tarihinde Kartal Bulvarında meydana geldi. İddiaya göre, Erciyes Bulvarından gelen dernek konvoyu ile Kartal Bulvarında karşılaşan ve içerisinde B.H., K.K. ve İ.A.’nın bulunduğu açkı, gelin arabasına yaklaştı. Araçta kadın ve damadın oturduğu tarafa ilerleyici eşhas kapıyı açmaya çalıştı. Sanıkları gidermek talip damadın babası S.C. ve aracın sürücüsü K.Ç. çıkan arbedede yaralandı. Müştekilerin şikayeti üzerine B.H., K.K. ve İ.A. hakkında ‘silahlı yaralama’ ve ‘yağma’ suçlarından sav açıldı. – KAYSERİ

Share: