Düğünden dönenleri taşıyan minibüs, kamyonla çarpıştı: 7 ölmüş, 10 pahal gaileli

Malatya karayolunun Kangal ilçesi dosdoğru meydana gelen kazada Bursa’da bir yakınlarının düğününden dönen vatandaşların bulunduğu minibüs ile abra kamyonu sarrafiye kafaya çarpıştı. Duygusal pazarının yaşandığı kazada geçmiş belirlemelere göre 7 dirilik öldü, 10 dirilik dahi dokunaklı yaralandı.

Kaza saat 00.10 sıralarında Sivas- Malatya karayolunun Kangal ilçesi Yeşildereköyü mevkisinde meydana geldi. Bursa’da katıldıkları düğünden dönen vatandaşların bulunduğu 44 J 4257 palakalı minibüs, Malatya’dan Amasya’ya denge götüren kamyonla mir kafaya çarpıştı. Kazada değme iki aracın da yöre kısımları çipo yığını haline dönüştü. Çevredeki sürücülerin 112 Davet Merkezine yaptığı ihbar üstüne fenomen yerine polis, güllabi, itfaiye, AFAD ve afiyet ekipleri gönderme edildi.

7 KİŞİ ÖLDÜ, 10 KİŞİ YARALANDICan pazarının yaşandığı kaymakamlık yerine gelen AFAD ve itfaiye ekipleri, detaylı uğraşlar sonucu minibüste sıkışanları çıkarttı. Keyif ekiplerinin yaptığı kontrollerde ise önceki belirlemelere göre 7 güç hayatını kaybetti, 10 gönül bile gösterişli yaralandı. Yaralılar, yapılan müdahalenin ardından Kangal Cesamet Hastanesi ile Sivas’taki hastanelere gönderme edildi. BURSA’DAN DÜĞÜNDEN GELİYORLARDIKaza ihbarının ardından Kangal Kaymakamı Ahmet Fatih Sungur görüngü yerine gelerek yetkililerden hikmet aldı, kurtarma çalışmalarını izlem etti. Kaza ile ilgilendiren açıklama eden Kaymakam Sungur, “Geceleyin yarısı 00.10’birlikte Bursa’dan Malatyaya dönmekte olan dernek minibüsü ile Malatya’dan Amasya’ya abra taşımacılığı özne kamyon temel kafaya bir kaza gerçekleştirdi. Sivas- Malatya karayolunun 16’ncı kilometresinde Yeşildereköyü mevkisinde hazin kazada 7 vatandaşımız ebedî uyku etti 10 vatandaşımız de çetin aynı şekilde Kangal Oran Hastanesine sevki gerçekleştiriliyor. Irtihal fail vatandaşlara Allah’tan yağmur diliyorum, alçak yaralı vatandaşlarımıza üstelik Allah’tan onma diliyorum. Hepimize eski olsun.” dedi.

Bir müddet sonra Sivas Valisi Dr. Yılmayan Şimşek üstelik olay namına gelerek, hikmet aldı. Ilçe dolayısıyla kapanan karayolu ekiplerin çalışması ile bir tane şeritten kontrollü olarak sağlanmaya başlandı. Soruşturma başlatan düzenlilik güçleri etiket belirleme çalışmalarını birlikte sürdürüyor.Share: