DOĞRU Parti İl Başkanı Ellibeş muhalefete yüklendi

DOĞRU Öğür’nin terörle uğraş çalışmasını eleştiren mugayeret temsilcilerine “Siz ilk kulağınızı, hudut dışı harekata Mecliste HDP ile gelişigüzel karşı sâdır CHP’nin elinden kurtarın” diyerek tepki gösteren SELIM Tümen Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Bu mücadelenin en başında mevcut Cumhurbaşkanımıza laf atmaya kalkanların, evvel bu harekatlara Türkiye Balaban Ulus Meclisi’nde cebin sâdır, askerimizin domestik ve milli silahlarla teçhizatlanmasını engellemeye etkin, sınır hatlarımızda kale üzere yükselen devriye noktalarını istemeyen HDP ile CHP’nin elinden kulaklarını kurtarmasını referans ederim” dedi.

AK Öğür Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, terörle mücadelesini sürdüren SELIM Fırka’yi eleştiren ihtilaf temsilcilerine yüklendi. İYİ Partili Çetin Ağıralioğlu’nun muhalefetin başkan adayı hakkındaki görüşlerini beğenmeyip, kulağının çekilmesini talip CHP’li Engin Altay’ın açıklamalarına üstelik değinen Ellibeş, “Siz önceki kulağınızı, sınır dışı harekata mecliste HDP ile alay malay alın sâdır CHP’nin elinden kurtarın. SELIM Fırka, kurulduğu günden bu yana ülkemizin büyümesine, gelişmesine engel olan, birliğini, huzurunu bozmaya müteharrik, özellikle şarki bölgesindeki vatandaşlarımız amacıyla sunu şanlı sav haline mevrut terörü bağlamak için gelişigüzel zaman kararlılıkla çalışmıştır. Herhangi Bir adımını terörü sona erdirmek için atmış, bu hususta ne gerekiyorsa yapmış, candan aynı uğraş zarfında olmuştur. Bu mücadelenin tek aşamasında PKK ve uzantısı okkalı terör örgütlerinin kalleşçe, gizlice Mehmetçiğimizi, güvenlik güçlerimizi ve vatandaşlarımızı meram aldığı eylemleri müft bırakmamış, misliyle karşılık vermiştir, vermeye devam edecektir” dedi.

“HDP ile CHP’nin elinden kulaklarını kurtarmasını kaynak ederim”

Ellibeş, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bugün terörle mücadelede cızık hattının terör unsurlarına zaman aldırmayacak şekilde genişletilmesi; BENDE, Avrupa evet da rastgele büyüklük hangi der diye doğaç teröristleri saklandıkları mağaralara kadar izleme edip, nerede saklanıyorlarsa orada tepelerine inilmesi, başlarının ezilmesi bunun yer net göstergesidir. Bilcümle bu gerçekler ortadayken, bu mücadelenin arz başında bulunan Cumhurbaşkanımıza konu atmaya kalkanların, geçmiş bu harekatlara Türkiye Büyük Ulus Meclisi’nde karşı çıkan, askerimizin yerli ve milli silahlarla teçhizatlanmasını engellemeye müteharrik, cızık hatlarımızda kale gibi yükselen devriye noktalarını istemeyen HDP ile CHP’nin elinden kulaklarını kurtarmasını tavsiye mektubu ederim. Bu kişilerin evveli İçişleri Bakanlığı üzere eke görevlerdeyken terörle uğraş adı altında Mehmetçiğimizi lacerem serbest bıraktıklarını, nahiye insanımızı bittabi öz haline metrukiyet ettiklerini de milletimiz unutmadı. Bundan değil midir kim, demin martir kardeşine küfürlerle taşlama ika cüretini kendilerinde bulabiliyorlar. Ulusçuluk pozlarıyla, masa altından halk tutuştukları ortaklarıyla temas seçimde milletimizden muktezi cevabı aldıkları halde, hangi vatandaşa, ne de kişi partilerindeki sağduyulu kez arkadaşlarına genişlik ufak saygıları olmadığından tıpkısı söylemlerle çıkanlar bilmeli kim, tıpkısı şeyi daima tekrarlayıp, değişik son beklenemez. Bu ihata, 2023’te elan yoğun benzeri sonuçla aynı mesajı algı, tekrar sandıktan çıkamayacaktır. Tığ milletimize güveniyoruz.” – KOCAELİ

Share: