Muş yerli haberi… TümBulSevDer Bulanık’ta 54 tekerlekli koltuk dağıttı

TümBulSevDer Sisli’ta 54 tekerlekli sandalye dağıttı

MUŞ Türkiye Bulanıklılar, Terbiye, Ekin, Bağlılık, Teavün ve Tesanüt Derneği (TümBulSevDer) vasıtasıyla gerçekleştirme edilen 54 tekerlekli koltuk Sisli’taki gerekseme sahibi vatandaşlara dağıtıldı.

Bursa’birlikte cıvıltı örümcek Türkiye Bulanıklılar, Eğitim Bilimi, Firez, Görelik, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TümBulSevDer) Başkanı Selahattin Turan eliyle getirilen 54 adet tekerlekli sandalye Sisli ilçesinden durma eden gerekseme sahibi vatandaşlara dağıtıldı. Başbuğ Turan, yanında getirdiği tekerlekli sandalyeleri köy köy, yer bucak dolaşarak özürlü bireylere dağıtarak onların gönüllerine dokunmaya bitmeme etti. Sisli ilçesine merbut Kırkgöze köyünde 3 sakat bireyi sevindiren Komutan Turan, engelli bireylerin gönüllerine dokunmaya devam edeceklerini söyledi. Bu aktarılma dağıtılan 54 sandalye ile alay malay bu güne kadar yaklaşık 370 civarında tekerlekli koltuk getirip dağıtımı yaptıklarını tabir fail Komutan Turan, “Toplumsal sıklet projeleri çevresinde toplumsal farkındalık ortaya koymaya devam ediyoruz. Sakat kardeşimizi sevindirme hesabına özden gönüle köprüler kurmaya devam ediyoruz. Zaman Bulanık’ta hayırhah iyicene yürekli dostlarımız ile birlikte mânialı araçlarımızı dağıtıyoruz. Şu temel kadar toplamda 370 civarında özürlü aracı dağıtımı yapmış olduk. Bizler içtimai projelerimiz ile toplumsal farkındalık ortaya koymaya bitmeme ediyoruz. Dernek kendisine toplumsal sorumluğunun adresi, sosyal farkındalığın adresi olmaya devam ediyoruz. Bizler klasikleşmiş tıpkısı dernekçilik anlayışından öte insanına raci, gönüllere dokunan aynı anlayışı ile bitmeme ediyoruz. Bu sosyal tartı projelerinde topluluk müracaat divan kurulu üyelerimiz Hüccet Erkin ve Cengiz Değirmenci yanında esasen iştiyak dostlarımız Yoğunluk ve Tolga Turan dostlarımı de sükranlarmını sunuyorum” dedi.

‘Denbej Mehmet Çıpa amca sevincini Kürtçe kıvılcım söyleyerek tabir etti’

Kırkgöze köyünde ikamet fail 60 yaşındaki bedenî engelli Mehmet Çipo, komutan Turan’ın tekerlekli koltuk hediyesi üzerine Kürtçe dengbej tarzında tıpkısı gidiş söyleyerek emeği geçenlere teşekkürname etti.

Share: