Diyarbakır ve Mardin’den Mevrut Gailesiz Futbolcular, İzmir Karşıyaka’da Rekiz Dikti

Karşıyaka Belediyesi, Diyarbakır ve Mardin’de tüvana 8-14 gözyaşı arası 60 canlı futbolcuyu 1 Ilkgüz Acun Sulh Haset kapsamında Karşıyaka’dahi konuk etti. Yamanlar Deneyimsizlik Merkezi’nde küsurat konuklar, bire bir hafta boyunca kenti gezdi, Karşıyaka Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı yürüyüşüne ve etkinliklerine katıldı. Misafir sporcular, KSK ve İzmir’deki özge kulüplerin enfrastrüktür takımlarıyla hukuk maçları da yaptı.

Mihman çoluk çocuk, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Liva’a bile anlamlı birer ihsan ile teşekkürname etti. Başkan Tuğgeneral’a birer pusula ödül eden çoluk çocuk, kendi şehirlerinden getirdikleri zeytin fidanlarını da Karşıyaka toprağıyla buluşturdu.

Mustafa Kemal Mahallesi’ndeki zeytinlikte konuklarıyla birlikte fidanları çalı Komutan Cemil Tuğgeneral, “Gençlerimiz, hocaları ile alay malay birer mektup ve yörelerinde yetişen türden zeytin fidanlarını bize onurlandırmak amacıyla yanlarında getirmişler. Fidanlarımızı, hatıra adına zeytinlik alanımıza birlikte diktik. Kalecilik özne aynı çocuğumuzun lakabı Muslera’ymış. Beraber diktiğimiz zeytine bir âdemoğlu vermesini istedim. ‘Muslera adını koyalım’ dedi. Öyle yaptık. Zeytin Muslera, Karşıyaka’ya bu sene diktiğimiz on binlerce fidanla alay malay büyüyecek. Fidanlar büyürken Karşıyaka’mızın ve ülkemizin çocuklarının dahi geleceğinin kültürlü olmasını, sağlık ve huzurla büyümelerini diliyorum. Zinde sportmen kardeşlerimize ziyaretleri ve hediyeleri için çokça teşekkür ediyorum” dedi.

Share: