Diyarbakır ruzname haberleri: İçişleri Bakanı Aristokrat, Diyarbakır Hani, Dicle ve Eğil’de vatandaşlarla ayrımsız araya geldi Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Türkiye çıktı bambaşka ayrımsız boyuta geçti. Recep Tayyip Erdoğan sabık yüzyılın açıklarını kapattı.” dedi.

Temaslarda yatmak üzere kentte kâin Soylu, Hani ilçe meydanında vatandaşlarla tıpkısı araya geldi. Aristokrat, buradaki konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vakit kaybetmeden el, darülfünun, anaokulu, dünyanın en şişman havalimanlarından birisini İstanbul’a yapmadığını, Doğu ve Güneydoğu’nun makus talihini da yendiğini söyledi.

Aynı molekül gayrimümkün denilen Maşrık ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde zaman kombinasyon endüstri sitelerinin yetmediğini, hars turizmi cihetiyle otellerde yer kalmadığını kaydeden Soylu, geçen hafta Diyarbakır’bile Ekin Yolu Festivali’nin yapıldığını, on binlerce insanın seçme dönme etkinliklere katıldığını belirtti.

“Türkiye bundan sonra eksantrik aynı boyuta geçti. Recep Tayyip Erdoğan sabık yüzyılın açıklarını kapattı. Recep Tayyip Erdoğan, 21. yüzyılın alt yapısını yaptı Türkiye’de. Amerika’ya, Avrupa’ya rağmen. Bizi tıpkı bataklığın ve yokluğun içine soldurmak istemelerine rağmen Türkiye’yi sağ selamet limanlara ulaştırmasını becerebilen aynı idare ortaya koydu. Böyle liderler yüzyılda tıpkısı gelir.” ifadelerini kullanan Aristokrat, yürekli, hikmet ve ustalık içerisinde olunması gerektiğini kaydetti.

Bakan Aristokrat, şöyle konuştu:

“Ne oldu o burnu balaban Avrupa. Rusya ile Amerika savaşını başlattılar. 10 milyon Ukraynalı Avrupa’ya gitti. Bilahare dünya gıda krizine girdi. Hani çıkarsalardı. Amerika sağdan soldan üfürüyor. Şöyle yapıyorum, böyle yapıyorum. Avrupa diyor ki 50 almanak, 100 yıllık planlarımı yapıyorum. Hani 50 yıllık, 100 yıllık planın. Bu kışın donacaksın soğuktan. İşleri güçleri hep sorunları ve problemleri doğuya cılk etmek. İşleri güçleri sabahtan akşama kadar Ortadoğu’dan, Orta Asya’ya, Afrika’ya büyüklüğünde herkesi sömürmeye gitmek. Kiminin bedeninden kiminin madeninden kiminin kayran altı kaynaklarından istifade etmeye gitmek.”

Türkiye’yi, Diyarbakır’ı ve çocukların umudunu büyüttüklerini anlatan Soylu, şöyle devam etti:

“Amma bu bize yetmez. On Paralık birimize yetmez. Faktör şu, etrafımızdaki coğrafyaya muvazenesizlik veriyorlar. Belli Belirsiz ayağımız az buçuk canip düşse o istikrarsızlığı Türkiye’ye taşıyacaklar. Gecenin saat 12’sinde, 1’inde, 2’sinde insanlar bayındır ve rahat gidiyor. Bu da bize yetmez. Erbil da Bağdat üstelik Şam üstelik erinçli olmalı, etrafımızdaki coğrafya de rahat olmalı. Bunu icat etmek bizim boynumuzun borcu adına bu tarihin, bu coğrafyanın insanları yerine bizim üzerimize ağırbaşlılık ve hükümlülüktür.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapılacak çokça hisse senedi olduğunu ifade eden Aristokrat, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bunu tabii ki sizin desteğinizle, sizin sayenizde, sizinle beraber. İlk misil Amerika’yı ve Avrupa’yı böyle yakaladık. Senelerce kafamıza vurdular. Yapacağımız haddinden fazla iş var. Yeter kim bu bölgeyi, coğrafyayı bu istikrarsızlıklardan Ortadoğu’yu, Mutedil Asya’yı kurtarabilme imkanına erbap olalım. Recep Tayyip Erdoğan bir zamanda dünyaya eminlik veren tıpkı önder. Hedefimiz bu yüzyılı Türkiye yüzyılı yapmaktır. İlk defa bu fırsatı bilcümle bu arada yakaladık. Bize inanma edin, bize güvenin. Bugüne kadar Recep Tayyip Erdoğan sizi büyükelçiliklerin masasında pazarlığa oturtmadı. Bu milleti ve ülkeyi oturtmadı. Türkiye’ye sefer koymaya kim çalışmışsa, ki pus sallamışsa onlara gereğini hesabına getirdi. Bu ülkede ay sonu mütekait maaşları ödenecek mi ödenmeyecek mi diye niteleyerek insanlar kararsızlık halindeydi. Acep kasada para var mı diyerek. Bugün böyle ayrımsız Türkiye yok. Tarihi turizm rekorlarını kırıyoruz. Tarihin üretim rekorlarını kırıyoruz. Tabii sıkıntılarımız var. Ben bulunmayan demiyorum. Ama Avrupa buz pateni yaparken bu sıkıntıları aşacak ve buradan punt üretecek önder bile Recep Tayyip Erdoğan’dır. Birileri bühtan atar. Tığ gittiğimiz yolu biliriz. Kimesne söylenenleri çarpıtmasın. Bizim ayrımsız bir tane al çizgimiz var o dahi terördür. Hepimiz birbirimizin kardeşiyiz. Bağlanak, kardeşlik ve muadele içerisinde olalım. İnşallah bu meseleleri bütün gelişigüzel aşmaya çalışalım.”

“300 yıldır ilk kez hakeza benzeri fırsat yakaladık”

Elan sonra Dicle ilçesine sabık Bakan Soylu, 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, kimsenin söylediği sözle, yaptığı işle ilgilenmediklerini, tek çizgilerinin yıldırı olduğunu belirtti.

Terörün dışında politika kendisine ki ne söylerse söylesin, kimsenin düşüncesinden keder etmediklerini tabir eden Aristokrat, şunları söyledi:

“Tığ akıllıca yolda gittiğimize, köken uğrunda ilerlediğimize inanıyoruz. Hangi büyüklüğünde gidebilirsek, ne büyüklüğünde yapabilirsek bu milletin esas yolculuğu sona ermez. Tığ düşeriz, bayrağı dirimlik benzeri gerçeklik yolcusu alır, yoluna devam ettirir. Bizim yapacaklarımız var. Görüyorsunuz Amerika, Avrupa’yı kimler hile ediyor, görüyoruz. Meselelerden haberleri yok, dünyada ne olduğunu farkında değiller.”

Türkiye’bile Müslümanlığın minferi Şarki ve Güneydoğu olduğunu kaydeden Aristokrat, şöyle devam etti:

“Amma burada bire bir firez terörizmiyle beraber annemizi, babamızı, geleceğimizi, büyüğümüzü bizden ayırmaya çalıştılar. Burada eksantrik şekilde ayırdılar. PKK’yla başka tarafta birlikte televizyonlarla ayırmaya çalışıyorlar. beher taraftan maşayla altımızı eşmeye çalışıyorlar. Ayrımsız taraftan dahi FETÖ’yle bunu yapamaya çalıştılar. Bütün aynı sömürme vesilesi. Tığ bu medeniyetimize inanıyoruz. Tığ bu medeniyetimizi dünyaya nakşetmekle mükellefiz. 300 yıldır ilk defa hakeza bire bir fırsat yakaladık. 300 yıldır Avrupa’yı, Batı’yı hakeza yakaladık. Hem da muhafazakar devrimci Tayyip Erdoğan’la yakaladık.”

Aristokrat, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Recep Tayyip Erdoğan, Maşrık ve Güneydoğu’nun çocuklarını okutmak amacıyla dünyayla mücadele ediyor, Amerika’yla cidal ediyor. Hadi oradan, iftiracılar, istismarcılar. Tığ sizin emrine amadeyiz. Biz hizmetkarlığa talibiz, Recep Tayyip Erdoğan öğretti bunu. Esasen hizmetlerle, eserlerle geliyor. Recep Tayyip Erdoğan’ın gelişigüzel Diyarbakır’a geldiğinde heyecanlanırım. Çünkü küresel oyuna cebin söyleyeceği benim üzere önemlidir. İnsanları pekâlâ kucaklayacağı insanları lacerem kardeş yerine aynı arada tutacağı o tevhit anlayışını nasıl bütünleştireceği, annelere, kadınlara hangi söyleyeceği, gençlere ne umudu vereceği. Diyarbakır vakit kaybetmeden Diyarbakır değildir, Balkanlar’dır Orta Maşrık’dur, Orta Asya’dır. Tığ bunun bilinci içerisindeyiz. Allah sizden razı olsun. Yıllardır düşüncesiz aşama atmadınız. Minnettarız ve müteşekkiriz. Sonuna kadar emrinize amadeyiz. Ilişki günü muhafazakar ihtilalci Tayyip Erdoğan’a bilcümle birlikte ehil çıkacağız. Ona atılan iftiraların seçkin birine hep beraber karşılık vereceğiz. Getirdiği, yaptığı hizmetlerle ilişkin birlikte başımız gözümüz konusunda diyeceğiz. O de başım gözüm üzerine diyor.”

Aristokrat, Eğil ilçesinde üstelik SELIM Tümen İlçe Başkanlığı önünde vatandaşlarla aynı araya geldi. Buradaki konuşmada dahi Avrupa’nın akıbet 3 yılda yıldırı örgütleri PYD ve PKK’ya 2 milyar dolar müzaheret ettiğini aktaran Bakan Soylu, “Illet, terör yükselsin, üretim, uran siteleri olmasın, 81 ilde Tunceli’da, Şırnak’ta, Hakkari’bile, Diyarbakır’üstelik üniversitede çocuklarımız bayındır okumasınlar, geleceği, umudu hayal etmesinler.” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Aristokrat, şöyle bitmeme etti:

“Yıldırı örgütünü bu ülkenin başına bela etmelerinin sebepleri bu ülkenin bu insanların değerlerinden ayrılmalarını sağlamak içindir. FETÖ’yü ülkenin başına bela etmelerinin sebepleri Müslümanlığı başkalaştırmaya çalışmaktır. DEAŞ’ı ülkenin başına bela etmelerinin İslam’ı dünyaya başka tip anlatmaya çalışmaktır. Bu Amerika ve Avrupa’nın tezgahıdır. Bu tezgaha düşmeyen Recep Tayyip Erdoğan’dır.”

Share: