Uşak yerli haberleri: Sivaslı Esnaf: “Taht Sistemiyle Yaşamıyoruz”

CHP Şehremaneti Başkanları Çalıştayı bugün Sivas’ta başladı.  Buğday pazarından sebze haline, terziler çarşısından Pervane Caddesine kadar bir nice yere giden yıldız bilimi esnafla arkadaşça ederek, yaşadıkları sorunları dinlediler. Sivaslı tıpkı esnaf, “Konu ile ayrımsız husus olmuyor. Değişim yiyecek. Padişahlık sistemiyle yaşamıyoruz. Seçme özdek değişti. Artık teknoloji devrindeyiz” dedi.

CHP’nin Sivas’ta düzenlediği çalıştay zaman başladı. Şehremaneti Başkanları Çalıştayı kapsamında yurdun ayrı ayrı bölgelerinden Sivas’a gelen ülke, kaza ve belde uray başkanları, milletvekilleri ve Fırka Meclisi üyeleri sabah saatlerinde programlarına başladı.

“ABDULLAH ÖCALAN’IN MEKTUBUNU OKUTTULAR”

Esnafla mütekellim Tunceli Ovacık Şehremini Mustafa Sarıgül, “6’lı masada ne biri bunların 10’de biri kadar PKK’yla beraber olsa hepsine terörist denir. Habur’u bunlar kurdu, Suriye’deki harekete kırmızı halıyı bunlar serdi, Osman Öcalan’ı bunlar konuşturdu, Abdullah Öcalan’ın mektubunu bunlar okuttu. Tek tanesinin çocuğu askere gidip bu vatan için bire bir mermi sıkmadı” dedi.

“PADİŞAHLIK SİSTEMİYLE YAŞAMIYORUZ”

Ziyaretler sırasında benzeri esnaf, “Esnaf döküntü, çoluk çocuk çöp tenekesi. Yaşlılar zaten ‘bir ayağımız çukurda bundan sonrası bize ne’ diyor. Ben 33 yaşındayım, 2 yavru babasıyım. Bu saatten sonradan benim beklentim çocuklarım. Laf ile aynı öz olmuyor. Değişim şart. Hükümdarlık sistemiyle yaşamıyoruz. Seçme molekül değişti. Daha Çok uygulayım bilimi devrindeyiz. Hakkımızda hayırlısı diyoruz” diye niteleyerek konuştu.

“BUGÜNE BÜYÜKLÜĞÜNDE KAPIMIZI AÇMIŞ BİRİ DEĞİL”

Kırtasiye malzemeleri satan aynı esnaf de, “Benim bir önerim bulunmayan ama dolgunca değiliz. Konuşu olarak dolgunca değiliz, esnaf kendisine ongun değiliz. Aynı güruh çekimiz senetlerimiz var. Sivas Şehremaneti Başkanımız bir güne ayrımsız periyot kapımızı açmış biri değil. Bunu çapraz yerine söylemiyorum. Mugayir ayrımsız insanım amma marjinal yerine söylemiyorum. Hiçbir derdimize sıkıntımıza umar olmadılar bu zamana kadar” dedi.

Share: